Podwójna uroczystość w Siedlcach

DSC01110Już o 7:45 dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza wraz z kadrą nauczycielską rozpoczęły rok szkolny 2016/2017. Uroczystą Mszą Świętą uczczono nie tylko nowy rok nauki, oddano także hołd żołnierzom, którzy 77 lat temu bronili naszego kraju przed hitlerowskim najazdem, składając kwiaty i zapalając znicze pod zbiorową mogiłą żołnierzy, uczestników kampanii wrześniowej.

Po uroczystościach pod pomnikiem, dzieci z uśmiechem na ustach pobiegły przywitać się ze swoimi nauczycielami, a pierwszaki pełne animuszu poznać nową szkołę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natalia i Krystian z wychowawczynią Barbarą Szkudlarek.

– Cieszę się, że jestem już w szkole, wcale się nie boję, mam tu dużo kolegów, a poznam jeszcze więcej- mówi Krystian.

– Ja też jestem w pierwszej klasie, ale znam tu już wszystkich, bo jestem z rocznika, który musiał pójść wcześniej do szkoły w wieku sześciu lat. Rodzice postanowili jednak, że pozostanę w pierwszej klasie, bo będę miała dłuższe i fajniejsze dzieciństwo – wtóruje mu Natalia.

– Mamy kilkoro dzieci, którym rodzice pozwolili powtarzać pierwszą klasę, dzięki reformie jaka została wprowadzona – tłumaczy wychowawczyni Barbara Szkudlarek.

Zebrane w sali gimnastycznej dzieci przywitała dyrektor Krystyna Szarowska wraz z wójtem Tadeuszem Kielanem i przewodniczącym Rady Gminy Lubin Norbertem Grabowskim.

– Cieszę, się, że widzę Was wszystkich całych i zdrowych. Niestety wakacje dobiegły końca, ale myślę, że wypoczęci z ochotą wkraczacie w nowy rok szkolny. Szkoła to jest przecież jak drugi dom, tylko trochę większy. Życzę wam samych szóstek, choć jak wpadnie jedynka to też nic strasznego się nie stanie, zawsze przecież można ją poprawić. Świat naprawdę jest ciekawy, ale by go dobrze poznać trzeba się trochę pouczyć – mówił wójt Tadeusz Kielan.

Radny Norbert Grabowski, podarował dzieciom piłkę, bo jak powiedział więcej z niej pożytku niż z cukierków.

Uroczyste akademie z okazji inauguracji roku szkolnego odbyły się we wszystkich szkołach Gminy Lubin.