Podsumowanie majowego weekendu

Za nami długi weekend majowy. Dla wielu osób był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas sześciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili ponad 7 tysięcy różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 386 osób oraz zatrzymali 151 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od wtorku do niedzieli funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 138 nietrzeźwych kierujących.

Długi majowy weekend na dolnośląskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W ciągu sześciu minionych dni doszło w naszym regionie do 25 wypadków, w których 37 osób zostało rannych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń.

Wśród wymienionych wypadków niestety doszło do jednego wypadku śmiertelnego. Było to zdarzenie na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie kierujący samochodem osobowym opel corsa na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zginął 21-letni mężczyzna.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 138 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu sześciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7027 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 386 osób. W ręce policjantów wpadło też 151 poszukiwanych, w tym 19 nieletnich.

(www.dolnoslaska.policja.gov.pl)