Podsumowanie 24. kolejki piłkarskiej

To nie był dobry weekend dla piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Cztery porażki, dwa remisy i jedno zwycięstwo – to bilans 24. kolejki niższych lig.

Wygraną ma na koncie tylko Unia Szklary Górne, która pokonała LZS Nową Wieś Lubińską 7:0. Zespół zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli legnickiej II grupy B – Klasy, ustępując zaledwie o punkt liderowi Stali II Chocianów.

***

O poczynaniach piłkarzy z Obory w pierwszych 45 minutach meczu nie można powiedzieć nic pozytywnego. Zawodnicy z Mikołajowic byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie sztuki piłkarskiej. Wynik 0:5 po pierwszej połowie odzwierciedla różnice w poziomie gry obu drużyn.

Trener gospodarzy Grzegorz Jach w przerwie dokonał czterech zmian, co przyniosło wymierne efekty. Gra stała się w drugiej połowie meczu bardziej wyrównana, a bramki dla Fortuny zdobyli zmiennicy Mateusz Skobel w 58 minucie i Damian Pielech w 89 minucie.

Najlepszym zawodnikiem z drużyny z Obory został Mateusz Skobel, a tradycyjny konkurs rzutów karnych wygrał Kamil Szostak z Obory.

***

Drużyna Huzara Raszówka przystąpiła z wielkim respektem do drużyny z Sobina, mając na uwadze ostatnie wysokie porażki gospodarzy. Zawodnicy z Raszówki nie zamierzali jednak tanio sprzedać swojej skóry i walczyli o każdy centymetr boiska, co przyniosło prowadzenie w 29 minucie po strzale Przemysława Plichty. W 40 minucie zawodnicy Kaliny Sobin doprowadzili do wyrównania, a od 50 minuty prowadzili 2:1. W 75 minucie Przemysław Plichta zdobył drugą bramkę dla gospodarzy i od tego momentu trwała zażarta walka o zdobycie jednego punktu. Piłkarze Huzara dzięki ogromnej waleczności utrzymali wynik remisowy, sprawiając kibicom ogromnie, dużo radości.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Przemysław Plichta (Huzar Raszówka), a tradycyjny konkurs rzutów karnych wygrał Paweł Plichta z Raszówki.

Nagrody i upominki w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał Jerzy Tadla.