Podsumowania w klimacie świąt

Uroczystą galą Ośrodek Kultury Gminy Lubin podsumował projekty realizowane w 2019 roku – IV edycję Akademii Senioralnej Gminy Lubin oraz II edycję Wybieram Teatr. Oba projekty łączy założenie aktywizacji, integracji oraz rozwoju mieszkańców gminy.

Ponad 300 adeptów Akademii Senioralnej przez 450 godzin warsztatowych brało udział w działaniach o charakterze edukacyjnym oraz rekreacyjno-ruchowym dla osób 50+, sfinansowanych ze środków Gminy Lubin. Każdy senior tradycyjnie odebrał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa.

Podsumowując działania w 2019 roku, jednocześnie zainaugurowano V jubileuszową odsłonę tego projektu, która rusza już od lutego, prezentując zajęcia wybrane przez uczestników Akademii,  wśród których pojawiło się wiele nowych form aktywności.

Podczas gali, przedstawiono również realizację II edycji projektu Wybieram Teatr. Projektu, który po raz drugi Ośrodek Kultury Gminy Lubin przeprowadził przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i który połączył prawie 2000 mieszkańców gminy. Przez kilka miesięcy OKGL realizował działania mające na celu stworzenie w naszym regionie miejsca, w którym można realizować pasje teatralne. Efektem tych działań jest płyta z zarejestrowanym materiałem z warsztatów teatralnych, spotkań z aktorami i spektakli teatralnych.

Dopełnieniem prezentacji realizowanych działań w ramach Akademii Senioralnej Gminy Lubin oraz Wybieram Teatr były nowoczesne projekcje multimedialne podsumowujące projekty.Certyfikaty uczestnikom obu projektów wręczyli:  Bartosz Chojnacki  zastępca wójta Gminy Lubin, Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy oraz Andrzej Olek wiceprzewodniczący Rady Gminy.

Gościem specjalnym gali była artystka Olga Szomańska.  Wokalistka, aktorka teatralna, serialowa i filmowa oraz laureatka wielu festiwali zaprosiła na koncert świąteczny. Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i znane świąteczne przeboje. Nie zabrakło utworów autorstwa Piotra Rubika i Zbigniewa Książka pochodzących ze słynnego oratorium Tu Es Petrus, w którym w duecie  z Przemysławem Brannym śpiewała „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Było nostalgicznie, wzruszająco i dowcipnie. Artystka wraz z towarzyszącym jej pianistą Jackiem Subociałło poprzez niezwykły kontakt z publicznością i oryginalne wykonanie, stworzyli wyjątkowe widowisko, przywołujące magię minionych świąt. (RED)