Podróż w kształcie serca

W 59. dniu swojej podróży po Polsce Michał Słupczyński odwiedził Raszówkę. Jest on z zawodu jest bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. Realizuje projekt Polska Bajeczna, podczas którego organizuje w miejscach postoju spotkania z dziećmi i młodzieżą. W naszej bibliotece czekali na niego miłośnicy wycieczek rowerowych, podróży i polskich legend.

Polska Bajeczna to projekt podróżniczy, który sam wymyślił i realizuje bibliotekarz z Gorzowa Wielkopolskiego. Jego celem jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego. Odwiedza biblioteki na trasie swojej podróży rowerowej, która na mapie Polski ma kształt serca.
Podczas spotkania opowiadał o swojej pasji jaką jest podróżowanie na dwóch kółkach po Polsce. Mówił jak nasz kraj jest bajeczny, piękny, zachęcał do zwiedzania swoich bliskich okolic, bo jak mówił „cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie legendy, które znają oraz poznać nowe, a same opowiadały o atrakcjach, walorach oraz ciekawych miejscach Raszówki i okolic.

Na zakończenie odbyła się bajeczna sesja zdjęciowa, podczas której można było wcielić się w postać Smoka Wawelskiego, Bazyliszka, Syrenki Warszawskiej, Liczyrzepy, rycerzy i innych.

Każdy uczestnik na pamiątkę spotkania otrzymał zakładkę z logo projektu oraz wskazówki, jak dążyć do spełniania swoich marzeń.

Kolejnym etapem i marzeniem Michała jest podróż po Europie, w którą planuje wybrać się w przyszłym roku. Życzymy mu spełnienia tego pragnienia, spotykania na swojej drodze samych życzliwych ludzi, a przede wszystkim satysfakcji z podroży.

Mamy nadzieję, że po powrocie odwiedzi nas i odpowie na pytanie – czy bajeczna jest bardziej Polska czy Europa?

Miłym zaskoczeniem dla dzieci i gościa była wizyta lokalnej telewizji oraz Radia Wrocław. Zapraszamy do obejrzenia ich relacji z wydarzenia

https://www.youtube.com/channel/UCGixrmAPXwqhsJkvvMtkwkw

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/89479/Jezdzi-rowerem-po-Dolnym-Slasku-i-opowiada-dzieciom-legendy#

(JN)