Początek wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin

Minął pierwszy, pełen wrażeń tydzień wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin. 70 dzieci  z Karczowisk, Gorzelina, Raszówki, Czerńca, Księginic oraz Osieka skorzystało z bogatej wakacyjnej oferty pod hasłem: „Wakacje z teatrem, zabawą i wędrówką w poszukiwaniu przygód.

Pierwszy dzień to wizyta w Parku Dinozaurów, w którym dzieci wcieliły się w archeologów. Dwuosobowe zespoły  zakopywały wymyślone przez siebie „pradawne eksponaty” i losowo je poszukiwały. Szybko okazało się ,że do  pracy archeologów potrzebna jest nie tylko cierpliwość ale koncentracja i współpraca. To niezwykle trudne i żmudne zadanie młodzi archeolodzy zaliczyli na medal. Na koniec przygody w Parku rozegrano emocjonujący turniej szachowy, zakończony remisem  ze względu na ograniczenia czasowe, ale co się odwlecze ….

Chyba nie ma nikogo, kto nie lubi cyrku. Uczestnicy „Wakacji z „OK-iem” oczarowani zostali popisami w Młodzieżowym Teatrze Cyrkowym „Cyrklandia” koło Karpacza. Mogli sami spróbować spaceru po linie, wziąć udział w warsztatach cyrkowych oraz obejrzeć cudowny spektakl akrobatycznych popisów pod kopułą cyrkową – wszystko z udziałem i pod okiem doświadczonych instruktorów i akrobatów. Jednego z nich – już wkrótce – zobaczymy w eliminacjach programu „Mam Talent”. Były również tańce, lody a nawet pizza z okazji inauguracji sezonu cyrkowego.

Pierwszy tydzień wakacyjnych przygód zakończył wspólny rajd na spektakl „Czym jest teatr” Teatru w Drodze, który wystąpił w świetlicy w Raszówce.  Spektakl wprowadził młodych widzów w arkana aktorskiej sztuki. W tym interaktywnym przedstawieniu mogły uczestniczyć również same dzieci  używając rekwizytów i kostiumów teatralnych. To nie koniec wakacyjnych atrakcji.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z bogatej oferty wakacji z Ośrodkiem  Kultury Gminy Lubin. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje pod nr telefonu 76/ 844 82 33 oraz na stronie www.okgminalubin.pl

(Zdjęcia i tekst Paweł Szydło)

W Parku Dinozaurów

Cyrklandia