Pobito mieszkańca Gminy Lubin. Sprawcy są już w areszcie.

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 27 lat, którzy podejrzani są o pobicie mieszkańca Gminy Lubin. Obaj dobrze byli znani pokrzywdzonemu, gdyż wcześniej kierowali do niego groźby karalne.  Sąd wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał  informację o pobiciu 41-letniego mieszkańca Gminy Lubin. Policjant wysłał na miejsce patrol wydziału prewencji. Kiedy funkcjonariusze dotarli  pod wskazany adres, zastali pobitego mężczyznę, który posiadał liczne obrażenia głowy.

– Z jego relacji wynikało, że kiedy wykonywał prace przy swoim domu, na teren posesji weszło dwóch mężczyzn.  Najpierw jeden  nich zaczął uderzać poszkodowanego pięściami po całym ciele, następnie dołączył się drugi z mężczyzn. Przewrócili  41-latka i zaczęli go kopać. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony znał obu podejrzanych, gdyż w przeszłości grozili mu pozbawieniem życia – mówi asp. szt. Sylwia Serafin oficer prasowy KPP w Lubinie

Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawców pobicia. Przeszukując wieś podejrzanych zauważono na polnej drodze. Po krótkim pościgu byli już w rękach policjantów. Okazali się nimi mieszkańcy tej samej miejscowości w wieku 37 i 27 lat. Obaj byli nietrzeźwi. U starszego alkomat wykazał ponad 2 promile, a u młodszego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu policyjnych systemów, funkcjonariusze ustalili, że 37-latek jest poszukiwany w celu doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty pobicia i kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KPP w Lubinie)