Pobili mężczyznę, bo zwrócił im uwagę

Zarzuty pobicia i gróźb karalnych usłyszeli trzej mężczyźni. Wszyscy najpierw pili alkohol na środku drogi w jednej z miejscowości gminy Lubin, a następnie pobili mężczyznę, który zwrócił im uwagę.

Mieszkaniec gminy Lubin -56-letni mężczyzna, chciał odwieźć swoją 28-letnią córkę i 6-letnią wnuczkę do Lubina. Gdy odjechał 50 metrów od swojej posesji zauważył, że na środku drogi stoi dwóch mężczyzn, a trzeci leży na drodze. Mężczyźni pili alkohol.

– Kierowca zatrzymał się wyszedł z auta i krzyknął, żeby zeszli z drogi. Ta uwaga bardzo zdenerwowała całą trójkę. Mężczyźni podbiegli do kierującego zaczęli go szarpać, kopać i uderzać pięściami i dusić- mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Oprócz ciosów mężczyzna usłyszał też wiele wyzwisk pod adresem swoim i córki, napastnicy grozili również śmiercią. Gdy sprawcy przestali bić pokrzywdzonego, mężczyzna zadzwonił na policję, a wtedy napastnicy uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Niedługo po zdarzeniu lubińscy funkcjonariusze zatrzymali najbardziej agresywnego z napastników. Pozostałych ujęto dzień później. Zatrzymani są mieszkańcami gminy Lubin i mają 30, 27 i 23 lata . Odpowiedzą przed sądem za pobicie oraz groźby karalne. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni nie przyznali się do popełnionego czynu.

SZAT