Po pierwszym dzwonku

IMG_3860901 uczniów zainaugurowało rok szkolny 2015/2016 w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lubin. W gminnych szkołach podstawowych w Krzeczynie Wielkim, Siedlcach, Szklarach Górnych, Raszówce oraz Niemstowie i oddziale filialnym w Osieku łącznie uczyć się będzie 724 uczniów, 177-ciu rozpoczęło natomiast naukę w Gminnym Gimnazjum, które od początku tego roku szkolnego mieści w Gimnazjum nr 1 przy ul. Szpakowej w Lubinie.

Uroczystą inaugurację roku szkolnego poprzedziły msze święte w intencji uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W Kościele parafialnym p.w. Św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych ksiądz Jan Napieralski udzielił błogosławieństwa uczniom i gronu pedagogicznemu oraz poświęcił tornistry pierwszoklasistów życząc jednocześnie, by w rozpoczynającym się roku szkolnym nie brakowało im zapału i ochoty do nauki.

– Zdobyta wiedza skutkować będzie waszym rozwojem, który da satysfakcję zarówno rodzicom, jak i nauczycielem – mówił w homilii ksiądz Jan Napieralski.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniów przywiała dyrektor szkoły w Szklarach Górnych Elżbieta Piasny, życząc by oprócz nauki, szkoła stała się także miejscem rozwijania talentów i zainteresowań uczniów i by każdy kolejny przynosił im radość. Dyrektor zwróciła się także do rodziców, by nie szczędzili uczuć swoim pociechom.

– Wiedząc, że jest się kochanym, życie staje się łatwiejsze – mówiła Elżbieta Piasny.

W uroczystościach w Szklarach Górnych uczestniczył wójt Gminy Lubin. Tadeusz Kielan zwracając się do uczniów, grona pedagogicznego i rodziców życzył wszystkim samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, wspaniałych przyjaźni i rozwijania pasji.

Szef gminnego samorządu, zadeklarował, że trzyma kciuki za powodzenie wszystkich uczniów, a szczególnie mocno za tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły czy przedszkola.

– Zdaję sobie sprawę jak wielkie emocje towarzyszą wam i waszym rodzicom, ale deklaruję, a robię to mając wiedzę o tym, jak funkcjonują nasze placówki oświatowe, że możecie tu liczyć na ciepłe przyjęcie oraz na pomoc i zrozumienie w procesie dydaktycznym – mówił wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(MG)