Po pierwszym dzwonku!

850 uczniów rozpoczęło dziś rok szkolny w placówkach Gminy Lubin. 733 osoby uczęszczać będą do szkół podstawowych, a 117 do Gminnego Gimnazjum w Lubinie.

To wyjątkowy początek roku dla uczniów Gminnego Gimnazjum, którzy rozpoczynają naukę  w nowej siedzibie. Budynek przy ul. Księcia Ludwika od maja b.r. jest własnością  gminy. Został specjalnie zmodernizowany i dostosowany do potrzeb gimnazjalistów. Duże, jasne i przestronne sale – spowodują, że uczniowie będą czuć się tu komfortowo. Jedynym mankamentem jest brak auli, ale i z tego impasu udało się wybrnąć, z powodzeniem inaugurując rok szkolny na korytarzu.

W uroczystości uczestniczył Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, który przyjechał z życzeniami pozytywnych tylko ocen i upominkami.

Szef gminnego samorządu uczestniczył także w inauguracji roku szkolnego w Niemstowie.

W Szklarach Górnych władze gminy reprezentowała skarbnik Marzena Kosydor, w Siedlcach przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, w Krzeczynie Wielkim radny Jan Olejnik, w Raszówce radny Marcin Nyklewicz, a w szkole filialnej w Osieku radna Zofia Marcinkiewicz, przewodnicząca komisji oświaty Rady Gminy Lubin.

Wszyscy przekazali najmłodszym słodycze i upominki.

(MG/FOT.GMINNE GIMNAZJUM,MG)

Gminne Gimnazjum 

Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim