Po pierwszej kolejce

SONY DSC

Fortuna Obora w nowych koszulkach, ufundowanych przez wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana rozpoczęła sezon po wejściu do A-Klasy

Był to bardzo ostry ale i ciekawy mecz, w którym beniaminek musiał uznać wyższość drużyny gości tj. Sparty Parszowice. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 i nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki naszych piłkarzy. Pierwszy mecz w A-Klasie musiał bardzo zestresować zawodników i ostatecznie Fortuna Obora przegrała 8:1.

Honorową bramkę dla Fortuny strzelił w 72. minucie Mariusz Kulicki, który został również wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu.

– To zimny prysznic dla nas wszystkich. Pierwsza połowa w miarę dobra gra i ustawienie w obronie, bramki stracone poprzez błędy indywidualne oraz przegrane pojedynki jeden na jeden. Zero akcji ofensywnych w pierwszej połówce przede wszystkim strzałów, w  drugiej lepiej z konstruowaniem akcji ale dziura w środku pola po stratach. W drugiej połowie Spartanie nas dosłownie zniszczyli. Zrezygnowanie, słabe zaangażowanie niektórych zawodników w odbiór piłki oraz zbyt proste straty, z których szły bezlitosne kontry rywala. Sparta miała paru zawodników z którymi mieliśmy mega problemy. Zasłużone zwycięstwo Parszowic. W Dziewieniu powalczymy o pełną pulę ,bo stać nas na o wiele lepszą grę – komentuje Grzegorz Jach, trener Fortuny.

 

Unia Szklary Górne – Huzar Raszówka

W niedzielne popołudnie w niesprzyjającej aurze odbyły się derby Gminy Lubin – Unia Szklary Górne podejmowała w Oborze zespół Huzara Raszówka, który w ostatnim tygodniu świętował swoje 60 istnienia. Od pierwszych minut spotkania optyczną przewaga miał gospodarz spotkania jednak nie potrafił zamienić tego na bramkę. Dopiero w 30 minucie Maciej Zasadni zdobył premierowe trafienie. Po zmianie stron gospodarze udokumentowali swoja przewagę następującymi bramkami w 48 minucie Tomasz Łojek oraz w 52 minucie Krystian Sobczyk. W dalszej części spotkania mimo ambitnej postawy gości   bramki zdobywali tylko zawodnicy ze Szklar Górnych.  Autorami następnych bramek byli Kamil Kogus x2, Grzegorz Stępiński, Łukasz Jankowski oraz Mateusz Należny. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany Łukasz Jankowski z Unii. Nagrodę w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczył radny Tomasz Fuczek.

 

Wyniki meczów drużyn Gminy Lubin w pierwszej kolejce rozgrywek:

Klasa Okręgowa

Górnik Złotoryja – Iskra Księginice 1:1

A-Klasa

Unia Miłoradzice – Błękitni Koskowice 7:0

Fortuna Obora – Sparta Parszowice 1:8

B-Klasa

Unia Szklary Górne – Huzar Raszówka 8:0

Transportowiec Kłopotów Osiek – GLKS Gaworzyce 3:1

LZS Koźlice – Victoria Niemstów 3:4

(oprac. AI, JT)

Fortuna Obora – Sparta Parszowice

Unia Szklary Górne – Huzar Raszówka