Płonące auto na festynie

Turniej rugby, tyrolka, konkursy i zabawy, a także dmuchane zjeżdżalnie – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Sołtysa i Radę Sołecką Krzeczyna Wielkiego z okazji Dnia Dziecka. Festyn – jak co roku – cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców, ale zdecydowanie największe wrażenie zrobiło na publiczności płonące auto, które gasiły dwie jednostki straży pożarnej.

Co roku podczas festynu z okazji Dnia Dziecka sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla może liczyć na wsparcie miejscowej OSP. Tak było i tym razem. Po raz pierwszy jednak do współpracy zaproszono jeszcze dwie jednostki OSP Gminy Lubin, z Zimnej Wody i Księginic.

Akcja gaszenia wraku samochodu przebiegła naprawdę imponująco. Uporanie się z ogniem zajęło strażakom zaledwie kilka minut.

Na najmłodszych czekała cała masa innych atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach z robotyki, konkursach sportowych i sprawnościowych, wygrywając przy tym naprawdę atrakcyjne nagrody.

W Turnieju Rugby o Puchar Wójta Gminy Lubin wzięło udział pięć drużyn, które rozgrywały swoje mecze w dwóch kategoriach klas: czwartych i piątych. W obydwu triumfowały drużyny gospodarzy, występujące w barwach UKS „Huragan” Krzeczyn Wielki, a na kolejnych uplasowały się reprezentacje SP 14 i „Miedziowych” Lubin.

Rozgrywkom i zabawom przyglądali się m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radny Janusz Zarenkiewicz, a o oprawę artystyczną zadbał zespół „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego.

(MG)