Piotr Ławicki z Obory drugi w Biegu Papieskim, Magdalena Kubiak ze Szklar Górnych najlepsza wśród pań w gminnej kategorii (aktualizacja)

IMG_5184

Piotr Ławicki

Mieszkaniec Gminy Lubin Piotr Ławicki z Obory zajął drugie miejsce w III Biegu Papieskim, zorganizowanym w Lubinie. W biegu głównym wzięło 1712 zawodników. Gminę Lubin reprezentowały 54 panie i 77 panów.

Piotr Ławicki przybiegł na metę jako drugi z doskonałym czasem 20 minut i 21 sekund. Wynik nie jest dziełem przypadku. Piotr na co dzień trenuje triathlon, a sport zajmuje ważne miejsce w jego życiu. Biega od 11 lat. Mieszkaniec Obory ma 20 lat, studiuje gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

– Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo wygrać u siebie to naprawdę wielka radość i duża satysfakcja – mówi Piotr Ławicki. Zawodnik przyznaje, że trasa nie była łatwa. – Jedno podejście było naprawdę sporym wyzwaniem, ale najważniejsze, że się udało – dodaje.

IMG_5241

Dawid Rutkowski z mamą

 

Ponieważ nagrody się nie dublowały zwycięstwo w kategorii Gmina Lubin przypadło Filipowi Śmielińskiemu ze Szklar Górnych, drugie miejsce zajął Dawid Rutkowski, a trzecie Rafał Derecznik.

Wśród pań w kategorii Gmina Lubin triumfowała Magdalena Kubiak ze Szklar Górnych, która trasę pokonała w niewiele ponad 28 minut. Wynik jest tym bardziej imponujący, że pani Magda jest mamą 15 – miesięcznej córeczki, która nie pozostawia jej zbyt wiele czasu na treningi. – Staram się przynajmniej dwa, trzy raz w tygodniu biegać. Mogę liczyć na pomoc mamy, która wtedy zajmuje się moją córeczką, a jeśli nie mam innego wyjścia biegam z wózkiem – śmieje się pani Magdalena. Na metę przybiegła zmęczona, ale szczęśliwa.– Trzy podejścia naprawdę były trudne, ale się udało – dodaje.

IMG_5242

Magdalena Kubiak z mamą

Drugie miejsce w kategorii pań z Gminy Lubin zajęła Edyta Popieliska z Miłoardzic, a trzecie Monika Kruszelnicka z Raszówki.

Zawodnikom pogratulował i wręczył nagrody wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan. – Cieszy mnie każda sportowa inicjatywa, a ta szczególnie, bo była hołdem oddanym Papieżowi Polakowi. Zawsze podkreślam, że jesteśmy sportową gminą, ale nie zdawałem sobie sprawy, że mamy na swoim terenie tak wielu doskonałych biegaczy, wszystkim serdecznie gratuluję – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

13072031_519789921542148_518469214_o

Reprezentacja Gminnego Gimnazjum

W Biegu Papieskim silną reprezentację miało Gminne Gimnazjum z dyrektorem Mateuszem Marciniakiem na czele, na mecie wyścigu zameldowali się także m.in. Karol Grolewski, wiceprezes „Iskry” Księginice, Tomasz Woś i Kamil Majchrzak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczynie Wielkim czy Edward Wolak z „Fortuny” Obora

Motywem przewodnim imprezy było uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Trasa biegu liczyła w tym roku ok. 6300 m. (MG)

 

Klasyfikacja kobiet w kategorii GMINA LUBIN

Klasyfikacja mężczyzn w kategorii GMINA LUBIN