Pingpongowe mistrzostwa rozstrzygnięte!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWysoki poziom gry i zacięta rywalizacja. Tegorocznym Mistrzostwom Gminy Lubin w Tenisie Stołowym towarzyszyło sporo emocji. O prestiż i puchar walczyli zawodnicy w trzech grupach wiekowych. Zawody rozegrano, tradycyjnie, w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

W grupie seniorek pierwsze miejsce zdobyła Dorota Nowacka, tuż za nią uplasowała się Paulina Nowacka. Miejsce trzecie przypadło Monice Idczak. W klasyfikacji juniorek najlepsza była Kamila Pożoga, miejsce drugie zdobyła Angelika Zentek, a Katarzynie Rogalskiej przypadło miejsce trzecie. W grupie żaki-dziewczęta na podium stanęła Dominika Wąsiel oraz Julia Wąsiel.

W klasyfikacji seniorzy niepokonany był Tomasz Wawrzyński. Miejsce drugie zdobył Mirosław Majcher, a trzeci na podium stanął Łukasz Berger. W grupie juniorzy miejsce pierwsze zdobył Bartłomiej Mieliński, tuż za nim uplasował się Karol Kosturek. Miejsce trzecie zajął Jakub Engwer. W klasyfikacji żaki-chłopcy zwyciężył Łukasz Ickiewicz. Miejsce drugie zajął Szymon Kosturek, a trzecie – Michał Boczniewicz.

Podczas mistrzostw odbyło się także wręczenie medali w uznaniu zasług z okazji 70-lecia LZS. Odznaczenie otrzymała Lucyna Szudrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce oraz sędzia, Marek Rogalski. Medale wręczał Tomasz Targowicz, członek Zarządu OZPN w Legnicy.

– Raszówka słynie z zamiłowania do ping-ponga. Nie możemy zapomnieć, że wielkie zasługi w ukorzenieniu tej dyscypliny miał niezapomniany ś.p. Kazimierz Fijałkowski, nauczyciel z naszej szkoły. Cieszę się, że tak wielu naszych uczniów kocha ten sport – mówi Lucyna Szudrowicz.

Statuetki wręczał zwycięzcom Marek Rogalski, sędzia oraz Marcin Nyklewicz, radny. Puchary ufundowała Gmina Lubin.

(AI)