Piłkarskie podsumowanie weekendu

SONY DSC

Kolejne cenne trzy punkty trafiły na konto Iskry Księginice. Mecz z Czarnymi Rokitki był niezwykle wyrównany, obfitujący w ostrą walkę oraz żółte i czerwone kartki. Ostatni weekend dobrze zakończył się także dla Fortuny Obora oraz Unii Szklary Górne. Pozostałe drużyny Gminy Lubin niestety mają na koncie porażki.

Iskra Księginice – Czarni Rokitki 1:0

W spotkanie lepiej weszli miejscowi, którzy już w 20 minucie objęli prowadzenie. Do dośrodkowania Rytkowskiego nogę dołożył Spychała i piłka mimo interwencji obrońcy Czarnych całym obwodem minęła linię bramki. Później gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bramkarze tego dnia nie mieli zbyt wiele roboty.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Mieliśmy dużo walki, co skutkowało kilkoma żółtymi kartkami i w konsekwencji nadmiaru tych kartek boisko musiał opuścić Maciej Srebniak.

W tym momencie Rokitki trochę mocniej zaatakowały, jednak gra defensywna Iskry w tym dniu była perfekcyjna i mogliśmy cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

W przerwie meczu zorganizowano konkurs rzutów karnych dla kibiców. Zwyciężył Szymon Bąk.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu z rąk przedstawiciela Urzędu Gminy Alfreda Pilcha odebrał zawodnik miejscowych – Rafał Rytkowski.

Wyniki pozostałych drużyn Gminy Lubin:

A – Klasa

Górnik Lubin – Unia Miłoradzice 16:1

B – Klasa

Gryf Olimpia Krotoszyce – Huzar Raszówka 2:7

LZS Koźlice – Fortuna Obora  0:3

Perła Potoczek – Victoria Niemstów-Siedlce 4:1

LZA Nowa Wieś Lubińska – Transportowiec Kłopotów-Osiek 5:2

Płomień Nieszczyce – Unia Szklary Górne 1:6

(oprac. Karol Grolewski, MG)