Piłkarskie derby

Pojedynek Transportowca Kłopotów  z  Platanem Siedlce, czyli czołowych drużyn, zapowiadał się szalenie interesująco. Spotkanie  miało duże znaczenie dla obu ekip. Duża stawka doprowadziła do ogromnej nerwowości w grze drużyn.

Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych dla obu ekip. Pierwsi otrząsnęli się z nerwowej gry goście i po kapitalnym rajdzie Michała Matkowskiego w 24. minucie uzyskali prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie goli. Końcowy gwizdek sędziego wywołał ogromną radość drużyny Platana Siedlce

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Roman Sztaszak z Lubina. Najlepszymi zawodnikami derbowego spotkania w opinii obu trenerów zostali bramkarze: Maciej Kowal ( Platan) i Patryk Rudziński (Transportowiec). Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Patryk Jarkowiec.

Rozpoczęte w samo południe spotkanie  Victoria Niemstów – Huzar Raszówka miało duże znaczenie dla drużyny Huzara. Goście wiedząc o niekorzystnym wyniku drużyny z Kłopotowa mieli duży apetyt na pozycję lidera B klasy. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:2 , dzięki bramkom zdobytym w 12. i 41. minucie przez Radosława Targowicza . Po zmianie stron ambitnie walczący gospodarze w 52. minucie zdobyli kontaktową bramkę po strzale Radosława Bójki. Gdy wydawało się, iż mogą być kolejne gole dla gospodarzy goście zadali dwa decydujące trafienia w 75. minucie ( Tomasz Klimczuk) i w 87. ( Grzegorz Zuber). Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4

Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani: Tomasz Klimczuk ( Huzar) i Tomasz Torba (Victoria). Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Tomasz Fuczek.

Wyniki wszystkich weekendowych rozgrywek naszych drużyn publikujemy poniżej.

Transportowiec Kłopotów – Platan Siedlce 0:1

Victoria Niemstów – Huzar Raszówka 1:4

Unia Szklary Górne – Skarpa Orsk 3-0

Unii Miłoradzice – Krokusem Kwiatkowice 3-0

(JT, SR)