Piłkarski długi weekend w Gminie Lubin

SONY DSC

12 piłkarskich spotkań rozegrały w miniony długi weekend drużyny  Gminy Lubin. Grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice rozpoczęła od porażki na wyjeździe, ulegając swojej imienniczce z Kochlic 1:3, szybko jednak odrobiła straty pokonując trzy dni później na własnym boisku Zamet Przemków 5:3. Księginicka drużyna może się teraz pochwalić wysokim ósmym miejscem w tabeli legnickiej okręgówki.

Jeden remis i jedna przegrana – to bilans grającej w A-klasie Unii Miłoradzice. Podczas meczu rozegranego u siebie 30 kwietnia Unia uległa Zrywowi Kłębanowice 4:3. W kolejnym, tym razem wyjazdowym spotkaniu zremisowała z Błękitnymi Kosowice 1:1.

B KLASA – 18 i 19 KOLEJKA

1 maja w derbowym pojedynku zmierzyły się Victoria Niemstów-Siedlce i Unia Szklary Górne. Mecz od samego początku miał dość dynamiczny charakter i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Stroną przeważającą była drużyna gospodarzy, która jednak nie potrafiła wykorzystać co najmniej dwóch stuprocentowych sytuacji do zdobycia goli. A jak wiadomo niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić… W 42 minucie meczu zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystał Maciej Zasadny (nr 11) zdobywając prowadzenie dla gości. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie gospodarze nieco podkręcili tempo czego efektem była wyrównująca bramka, którą strzelił w 48 minucie meczu Damian Moroch (nr 99). Można powiedzieć, że od tego momentu zaczęła się prawdziwa batalia o każdy metr boiska a gra wyraźnie nabrała rumieńców. Z każdą upływającą minutą to jednak gospodarze groźniej atakowali. Wyraźnie rysująca się przewaga drużyny z Niemstowa przyniosła efekt w postaci dwóch bramek, które zdobyli:  Radosław Musielski (nr 4) w 56 minucie i Tomasz Ryniec (nr 95) w 67 minucie meczu. Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo dość bezpiecznego wyniku, drużyna gospodarzy nie zwalniała tempa, stwarzając jeszcze kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 dla gospodarzy, którzy udowodnili swoją postawą, że miejsce w tabeli jeszcze o niczym nie świadczy i nawet z faworytem można wygrywać.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Fabian Duda z Czerńca, za co otrzymał profesjonalną piłkę.

MVP meczu okazał się Ryniec Tomasz z Niemstowa, któremu nagrodą wręczył przedstawiciel Urzędu Gminy Lubin – Alfred Pilch.

Drugi derbowy mecz minionego długiego weekendu nie przyniósł zaskoczenia. Tym razem Unia Szklary Górne potwierdziła swoją doskonałą formę pokonując Transportowiec Kłopotów-Osiek 7:1. Po obejrzeniu tego spotkania można dojść do wniosku, iż nie trzeba było czekać na wieczorny mecz Ligi Mistrzów, aby obejrzeć piękne bramki. Wynik otworzył  zaraz na początku spotkania pięknym strzałem Kamil Kogus. Następne dwie bramki były dziełem jego brata Michała. Wynik w pierwszej połowie ustalił Grzegorz Stępiński. Po przerwie drużyna Unii zdobyła piątą bramkę po strzale Michała Kogusa. W odpowiedzi po rzucie karnym Adam Pieniacki zdobył honorowego gola dla gości. Gospodarze nie spuścili z tonu, czego efektem były bramki zdobyte przez  Alwina Famulskiego oraz Grzegorza Stępińskiego. W przerwie  meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Po fantastycznych strzałach zwycięzcą okazał się Franciszek Delimata z Lubina a nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu otrzymał strzelec trzech bramek Michał Kogus. Nagrody wręczał radny Gminy Lubin Patryk Jarkowiec.