Piłkarska środa – podsumowanie

SONY DSCTrzy zwycięstwa, trzy porażki i jeden remis – to bilans drużyn Gminy Lubin, które w minioną środę rozegrały spotkania w ramach Okręgówki, A oraz B-klasy. Zwycięstwa mają na koncie: Unia Szklary Górne, Transportowiec Kłopotów-Osiek oraz Fortuna Obora.

Klasa Okręgowa

Szczęścia zabrakło – i to niestety trzeci raz z rzędu – Iskrze Księginice, która 2:6 przegrała ze Spartą Grębocice, liderem tabeli. Szybko zdobyta bramka dla Sparty podcięła skrzydła gospodarzom, którzy w dalszej części meczu popełnili jeszcze kilka błędów i mecz zakończył się wysokim wynikiem. Obie połówki rozpoczęły się podobnie, bo od bramek dla przyjezdnych. Najpierw w 3 minucie błąd naszych wykorzystał napastnik Sparty.

3′ 0:1 Sparta.

Później niby Iskra chciała, ale nic z tego nie wychodziło. Mało strzałów, mało sytuacji podbramkowych, a nieliczne podania w pole karne nie znajdowały adresata. Sparta za to grała pewnie w obronie, dokładnie piłką w środku pola, nasz bramkarz miał ręce pełne roboty po akcjach napastników z Grębocic. Po jednej z takich akcji i błędzie sędziego liniowego, który nie dopatrzył się pozycji spalonej, w polu karnym zostaje faulowany gracz Sparty. Sędzia dyktuje „11”.

34′ 0:2 Sparta z rzutu karnego.

Druga połowa i tym razem błąd bramkarza Iskry. Do pustej bramki piłkę pakuje Sparta.

47′ 0:3 Sparta.

Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym faulowany zostaje Spychała. Sędzia dyktuje rzut karny.

53′ 1:3 Miłek z karnego po faulu na Spychale.

Kolejne dwie bramki dla przyjezdnych padały w krótkim odstępie czasu.

60′ 1:4 Sparta.

64′ 1:5 Sparta.

W tym momencie Iskra dążyła trochę na siłę do odrobienia strat, co skrzętnie wykorzystali goście. Iskra w tym spotkaniu zdobyła jeszcze jedną bramkę. Do rzutu wolnego podszedł Miłek, który dośrodkował w pole karne wprost na nogę Grolewskiego. Ten wykorzystał dobre dośrodkowanie.

80′ 2:5 Grolewski as. Miłek.

Na koniec wynik ustalił jeszcze grający trener Sparty Grębocice. Strzał z rzutu wolnego był tak precyzyjny, że piłka bez problemu zatrzepotała w siatce.

85′ 2:6 Żmudziński (Sparta).

Reasumując był to chyba najmocniejszy przeciwnik z jakim przyszło zmierzyć się Iskrze w tym sezonie. Drużyna z Ksieginic spadła w tabeli na ósme miejsce. Do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki. Najpierw wyjazd do Granowic, później na koniec rundy mecz z Prochowiczanką.

W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców, w którym najcelniej strzelał Słota Andrzej z Obory i to on odebrał profesjonalną piłkę. Najbardziej wartościowym graczem meczu został natomiast Piotr Karczewski z Księginic, który także otrzymał nagrodę, ufundowaną przez wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana.

A – Klasa

Kolejną porażkę i to wysoką ma na koncie Unia Miłoradzice, która na wyjeździe uległa Sparcie Parszowice 0:6. Dobiegającego końca sezonu zespół z Miłoradzic z całą pewnością nie może zaliczyć do udanych. Statystyki mówią same za siebie: dziesięć porażek, jeden remis i tylko dwa zwycięstwa. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

B – Klasa

12 kolejka okazała się szczęśliwa dla trzech drużyn z Gminy Lubin, grających w B-Klasie. Długo oczekiwane zwycięstwo odniósł Transportowiec Kłopotów-Osiek, który u siebie pokonał Hajduka Kłobuczyn 3:1.

Pierwsza połowa meczu przebiegała w dość sennej atmosferze, najwidoczniej można było zaobserwować zmęczenie sezonem. W chwili gdy wydawało się że już nic się nie wydarzy w pierwszej połowie, po szybkiej akcji w 44′ z lewego skrzydła Siwak Grzegorz (44′) pięknym strzałem ustala wynik na 1;0 dla Kłopotowa. Ta tzw. bramka do szatni wyraźnie uskrzydliła gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą stworzyli kilka dogodnych sytuacji, które jednak nie przyniosły zmiany rezultatu.

Druga połowa to zmieniające się sytuacje i gra kombinacyjna z obu stron. Można było wyczuć, iż każda z drużyn czeka na błąd przeciwnika i odkryje się. Lepiej tę grę nerwów wytrzymała drużyna z Kłopotowa, która po kontrze zdobyła w 56” drugą bramkę, a jej strzelcem był Adrian Woźniak(22). Od tego momentu zaczęła się prawdziwa bitwa. W 61′ zawodnik Pieniążek Marcin(2) z drużyny gości, wykorzystując nieporozumienie wśród zawodników gospodarzy zdobywa kontraktową bramkę na 2:1czyniąc mecz coraz to ciekawszym widowiskiem. Należy zaznaczyć, że to pełne emocji spotkanie nie zepsuł nawet nasilający się deszcz, a dobry nastrój kibicom poprawił gol strzelony przez Piotra Medyckiego(4), który w 85′ ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Kłopotowa.

Konkurs rzutów karnych dla kibiców, zorganizowany w przerwie meczy wygrał Jakub Szymkowiak z Lubina, za najbardziej wartościowego gracza meczu uznany został Adrian Woźniak z Kłopotowa.

Pozycję lidera w B-Klasie niezmiennie utrzymuje Fortuna Obora, która w ostatnim wyjazdowym meczu pokonała Armatora Wierzchowice 2:1.

Trwający sezon bez wątpienia okazał wyjątkowo udany dla Unii Szklary Górne, która ma na swoim koncie osiem zwycięstw, jeden remis i dwie przegrane. Mecz 12. kolejki z LZS Koźlice zakończył się wynikiem 4:2 dla Unii. Zespół zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym jak jej wicelider Zamet II Przemków i z różnicą tylko jedno punku do prowadzącej Fortuny Obora.

Piłkarska środa przyniosła także remis Victorii Niemstów-Siedlce z Kryształem Chocianowiec. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Nie obyło się bez porażek. Odnotował ją Huzar Raszówka, który na wyjeździe przegrał z Orlikiem Okmiany 11:1.

(MG, AP, Karol Grolewski – Iskra Księginice)