Piłkarska runda wiosenna rozpoczęta

Po zimowej przerwie w miniony weekend na murawę wybiegli zawodnicy piłkarskich drużyn Gminy Lubin. Rozgrywki zaingerowały B i A klasa oraz okręgówka. Mamy tam silną reprezentację. W gminnych barwach występuje aż 8 zespołów. W B-Klasie, w ścisłej czołówce tabeli znajdują się Transportowiec Kłopotów na pozycji lidera oraz Huzar Raszówka, zajmujący drugą pozycję.

Iskra Księginice – Płomień Radwanice

Grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice podejmowała na własnym boisku Płomień Radwanice. Mecz od samego początku był bardzo ciekawym  widowiskiem. Można było odnieść wrażenie, że chociaż goście od początku zdecydowanie przeważali, to jednak gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramek. Niewykorzystanych sytuacji tzw. „setek”, według skromnych wyliczeń  można było naliczyć co najmniej 3. Mecz prowadzony był w bardzo dobrym tempie, z ciekawymi piłkarsko akcjami i wieloma widowiskowymi pardami bramkarskimi. Dynamiczne akcje i dogodne sytuacje podbramkowe, stwarzane przez piłkarzy obu drużyn, nie przekładały się na bramki i wynik pierwszej połowy pozostał bezbramkowy.

Druga część meczu to dalsza batalia o każdy metr murawy. W 48 min. po dośrodkowaniu, pięknym strzałem z główki popisał się Karczewski Piotr (nr 10) zdobywając prowadzenie dla gospodarzy. Od tego momentu drużyna z Księginic zaczęła przeważać stwarzając kolejne dogodne sytuacje do strzelenia bramek. Jedną z nich był rzut karny, którego nie wykorzystał zawodnik z Księginic.  Następną sytuację gospodarze zmarnowali, po przeprowadzeniu kontrataku, kiedy Piotr Karczewski przelobował bramkarza gości, ale trafił w poprzeczkę. Można powiedzieć, że w tym meczu wyjątkowego pecha mieli zawodnicy z Księginic.

Na domiar złego, pewni końcowego sukcesu gospodarze nieco cofnęli się i to okazało się zgubne. W 90 minucie rzut rożny wykonuje zawodnik z Radwanic, który wykorzystuje Adamczyk Mateusz (nr 11) i strzałem z główki doprowadza do remisu.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Grzegorz Duda z Czerńca. Piłkę zwycięzcy  wręczył Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin

Wybrano również najbardziej wartościowego zawodnika meczu, którym został Piotr Karczewski z Księginic.

 

Fortuna Obora – Sparta Parszowice

W piękne niedzielne na boisku w Oborze zmierzyły się miejscowa Fortuna i Sparta Parszowice, grające w A-klasie. Mecz rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy, którzy już w 22 minucie meczu, po klasycznej kontrze i strzale Pawła Mikuły (nr 7) zdobywają prowadzenie dla swojej drużyny. Szczęście nie trwało jednak długo. Od tego momentu, to tylko goście zdobywali bramki. W 24 min. sędzia dyktuje karnego, który zamienia na bramkę Piotr Demianicz (nr 10). Trzy minuty później  Patryk Salomon (nr 18) po solowej akcji zdobywa kolejnego gola. W dalszej części meczu drużyna „Sparty” nadal przeprowadza groźne akcje pod bramką „Fortuny” w wyniku których, po jednej z nich w 32 minucie meczu  w polu karnym  zostaje sfaulowany napastnik Parszowic Piotr Demiańczuk (nr 10), który zamienia rzut karny na bramkę  ustalając  wynik pierwszej połowy na 1:3 dla gości.

Druga połowa to absolutna dominacja  gości , którzy  z minuty na minutę zdobywali przewagę i stwarzali wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Kolejne bramki padły w 59 min. z rzutu karnego po dobitce i  62 min. Spotkania – zdobył je Darek Tas (nr 11). W 82 min. Sebastian Wielogórka (nr 9) ustalił ostateczny wynik spotkania na 1:6 dla gości.

Trzeba zaznaczyć, iż chociaż warunki panujące na boisku były bardzo trudne, to jednak lepiej radzili sobie z nimi  goście, którzy  przewyższali umiejętnościami piłkarskimi naszych zawodników.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Wygrał go  Sylwester Słota otrzymując piłkę nożną ufundowaną przez Gminę Lubin.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu (MVP) został Paweł Mikuła z Obory.

(AP/MG)

 

Wyniki spotkań drużyn Gminy Lubin:

Klasa Okręgowa – 16. kolejka

Iskra Księginice – Płomień Radwanice 1:1

A – Klasa 16. kolejka

Czarni Dziewień – Unia Miłoradzice 3:3

Fortuna Obora – Sparta Parszowice 1:6

B-Klasa 11 . kolejka

Transportowiec Kłopotów – Błysk Studzionki 1:1

Sokół Niechlów – Unia Szklary Górne 5:3

Platan Siedlce – Victoria Niemstów 7:3

Huzar Raszówka – Wiewiewrzanka Wiewrz 5:3

 

Iskra Księginice – Płomień Radwanice

 

Fortuna Obora – Sparta Parszowice