„Piłkarska Kadra Czeka” – turniej dziewcząt

IMG_0664Drugie miejsce wywalczyła drużyna LUKS Ziemia Lubińska, a trzecie reprezentacja Gimnazjum Gminnego w Lubinie podczas rozegranego w Buczynie w Gminie Radwanice Strefowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt do lat 15 „Piłkarska Kadra Czeka”.

Turniej rozegrany w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast zorganizowany został przez Gimnazjum Gminne w Radwanicach, UKS „Alternatywa” Radwanice oraz Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu. Wzięły w nim udział cztery zespoły.

Zwycięską drużyną turnieju okazała się reprezentacja Gimnazjum Gminnego w Radwanicach i to ona awansowała do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 4 czerwca w Gminie Lubin na boiskach w Księginicach i Siedlcach.

Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna LUKS Ziemia Lubińska, trzecie Gimnazjum Gminne w Lubinie, a czwarte LZS Zadzior Buczyna.

Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznana została Patrycja Rymarowicz z  Gimnazjum w Radwanicach, a tytuł najlepszej bramkarki przypadł Wiktorii Fraczek uczennicy tej samej szkoły.

Drużyny za zajęcie miejsc I – III otrzymały puchary i dyplomy natomiast wyróżnione zawodniczki statuetki i dyplomy.

Zawody dofinansowane zostały ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie i Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie.

Wyniki rozgrywek:

  1. LUKS Ziemia Lubińska – Gimnazjum Radwanice 1:3
  2. Gimnazjum Gminne Lubin – LZS Zadzior Buczyna 3:0
  3. LUKS Ziemia Lubińska – LZS Zadzior Buczyna 4:0
  4. Gimnazjum Gminne Lubin – Gimnazjum Radwanice 1:2
  5. LUKS Ziemia Lubińska – Gimnazjum Gminne Lubin 3:1
  6. Gimnazjum Radwanice – LZS Zadzior Buczyna 2:1

(oprac. Mieczysław Lodziński)