PIKNIK RODZINNY W KRZECZYNIE MAŁYM

SAMSUNG CAMERA PICTURES

To było wyjątkowo udana impreza, która rozpoczęła się wczesnym popołudniem, a zakończyła późno w nocy. Po raz kolejny na terenach zielonych przy świetlicy wiejskiej odbył się Piknik Rodzinny w Krzeczynie Małym. Organizatorzy Sołtys i Rada Sołecka zadbali o liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy strój i najoryginalniejszy taniec, jak również w konkursie plastycznym pn. „Moje ulubione zwierzątko”. Były też atrakcyjne nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i konkursy sprawnościowe dla dzieci, takie jak skoki na dużych piłkach, slalom z piłka lekarską, bieg ze skakanką, odbijanie paletką do tenisa stołowego, rzuty piłeczkami do celu, ale największy entuzjazm wzbudzały zawody rodzinne, a zwłaszcza bieg w podwójnych spodniach, rzut beretem do celu, bieg z surowym jajkiem na łyżce i bieg ze szklanką pełną wody oraz spontanicznie zorganizowany mecz piłki nożnej ojcowie kontra synowie.

Oprócz konkursów i zawodów mieszkańcy raczyli się potrawami z grilla oraz smakowitą grochówką, a dzieci mogły smakować do woli truskawek z czekoladowej fontanny oraz napojów z fontanny z napojami, które serwowała firma CYMES.

Imprezę uświetnił pokaz umiejętności bojowych i ratowniczych, zaprzyjaźnionej Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeczyna Wielkiego. Strażacy pokazali w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, a instruktaż cieszył się wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, które mogły ćwiczyć na fantomie reanimację.

Drugą atrakcją pikniku był pokaz bokserski młodzików Klubu Bokserskiego „ENERGETYKA” Lubin. Prezes Robert Milewicz opowiedział o działalności klubu, po czym zawodnicy: Sebastian Górski, Jakub Drzazga, Marcel Milewicz i Kamil Basiński zaprezentowali pokaz ćwiczeń treningowych przy udziale mieszkańca Krzeczyna Małego i byłego mistrza bokserskiego Czesława Rojka.

Na pikniku po raz pierwszy mieszkańcy mogli usiąść pod nowymi namiotami, a dzieci wypróbować nowej karuzeli, zakupionych z funduszu sołeckiego.

W imprezie udział wziął radny Gminy Lubin Jan Olejnik.

Mieszkańcy Krzeczyna Małego bawili się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Sołtys i Rada Sołecka Krzeczyna Małego dziękują za pomoc przy organizacji pikniku firmie CYMES oraz pracownikom Urzędu Gminy Lubin.

(LC)