Pijani, bez kasków i bez ważnych dokumentów zatrzymani na motorowerze.

Policjanci z  Legnicy zatrzymali na terenie Gminy Lubin kierowcę motoroweru. Ani on ani jego pasażer nie korzystali z kasków ochronnych na głowach. Dodatkowo jednoślad nie miał tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze sprawdzając dokumenty ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Jakby tego było mało od obu podróżujących policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Po przebadaniu na jego zawartość okazało się, że kierujący i pasażer są pijani. Dodatkowo byli agresywni.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę na drogach Gminy Lubin, zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motorowerze bez kasków ochronnych na głowach. Na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Kierujący gwałtownie zatrzymał pojazd. Podczas legitymowania obu panów  funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało u 22 –  letniego kierowcy ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast u jego pasażera – 17-latka, blisko promil.

– To jednak nie był koniec problemów zatrzymanych.  Policjanci  sprawdzili dokumenty pojazdu. Okazało się, że motorower nie posiada aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Nie miał także tablic rejestracyjnych- mówi asp. szt. Sylwia Serafin,  oficer pasowy KPP w Lubinie.  – Podczas przeprowadzanych czynności przez policjantów 17 – latek był bardzo agresywny. Przez cały czas utrudniał funkcjonariuszom wykonywanie czynności. Dopuścił się również znieważenia jednego z policjantów.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Obaj przyznali się do swoich czynów, tłumacząc się zbyt dużą ilością spożytego alkoholu.

(SR, lubin.policja.gov.pl)