Pierwszy semestr Senioralnej Akademii Kompetencji zaliczony!

IMG_1318Zajęcia z zakresu prawa spadkowego, własnościowego i praw konsumenta, zdobienie przedmiotów codziennego użytku techniką decoupage’u, warsztaty fotograficzne, techniki wykonywania ozdób świątecznych oraz nordic walking – znalazły się w ofercie Senioralnej Akademii Kompetencji Gminy Lubin. Zakończył się pierwszy semestr, ale już dziś wiadomo, że będzie kolejny.

Pilotażowy program Akademii Senioralnej miał pokazać, czy oferta o charakterze edukacyjnym, turystycznym i krajoznawczym znajdzie odbiorców w Gminie Lubin. Okazuje się, że zainteresowanie było duże. W projekcie wzięło 69 uczestników. Po zakończeniu pierwszego semestru wszyscy studenci otrzymali certyfikaty. Wręczył je wójt Gminy Lubi Tadeusz Kielan, w obecności przewodniczącego Rady Gminy Norberta Grabowskiego.

– Uniwersytety Trzeciego Wieku są ostatnio w Polsce bardzo popularne, dlatego taką ofertę zdecydowaliśmy się przygotować także dla mieszkańców Gminy Lubin. Okazało się, że zainteresowanie było naprawdę duże. Może program akademii nie spełnił oczekiwań wszystkich zainteresowanych, ale dzięki tej pierwszej edycji udało nam się zdobyć doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłości. Chcemy by Akademia się rozwijała i by jej oferta była coraz bogatsza – mówił szef gminnego samorządu.

IMG_1268Podczas zakończenia projektu powstało drzewo pomysłów, z którego Gmina Lubin czerpać będzie tworząc ofertę drugiego semestru. Studenci sugerowali by pojawiły się m.in. zajęcia językowe, informatyka, basen, warsztaty kulinarne, prawne, kontynuacja nordic walking, a także kurs wizażu.

– Gratuluję chęci, energii i zapału oraz przede wszystkim ukończenia pierwszego semestru i już dziś zapraszam do udziału w kolejnej edycji, nad którą obecnie pracujemy. Oprócz dziś przekazanych sugestii, chcielibyśmy przeprowadzić mini-konsultacje wśród mieszkańców Gminy Lubin, by ta oferta była jak najbardziej kompletna – dodał Tadeusz Kielan.

Drugi semestr Senioralne Akademii Kompetencji ma się rozpocząć na przełomie lutego i marca 2006 r. Projekt realizowała na zlecenie Gminy Lubin Fundacja Atena Noctua.

(MG)