Pierwszy mecz na boisku w Niemstowie!

Po ponad trzy i półrocznej przerwie piłkarze Victorii Niemstów zagrają ligowy mecz na własnym boisku. Przeszło ono gruntowny lifting, zakupione zostały  także nowe bramki, co umożliwia ponowne rozgrywanie tam piłkarskich spotkań.

To długo oczekiwana inwestycja nie tylko przez zawodników i sztab szkoleniowy Victorii Niemstów, ale także przez młodych piłkarzy z Gminy Lubin. Właśnie tam działa Gminna Akademia Piłkarska, prowadzona przez trenera II klasy Jarosława Gambala.

O modernizację od kilku lat zabiegali prezes Victorii Niemstów Andrzej Moroch oraz radny tej miejscowości Andrzej Olek.

– Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży, co podkreślałem już niejednokrotnie – to jeden z naszych priorytetów, dlatego robimy wszystko, by w Gminie Lubin tworzyć optymalne warunki do uprawiania sportu. Cieszę się, że udało nam się przywrócić wcześniejszą funkcję boisku w Niemstowie zarówno ze względu na miejscową drużynę, która doskonale radzi sobie z tym sezonie, jak i na dzieci, które właśnie tu zdobywają swoje pierwsze piłkarskie szlify – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Koszt inwestycji polegającej na wymianie murawy, zakupie sprzętu sportowego i pracach agrotechnicznych wyniósł ok. 35 tys. zł. Planowane jest także wykonanie piłkochwytów, zaplecza socjalno-sanitarnego oraz studni głębinowej i systemu do podlewania boiska.

Pierwszy – po przerwie – mecz Victorii Niemstów rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 14.00. Będzie to derbowy pojedynek z Huzarem Raszówka. Zresztą nie jedyny tej niedzieli. O 15.00 w Oborze spotkają Unia Szklary Górne oraz Transportowiec Kłopotów.

Na własnym boisku zagrają także Iskra Księginice, która w niedzielę o 17.00 podejmie Grom Gromadzyń-Wielowieś oraz Fortuna Obora, która o 11.00 zmierzy się ze Spartą Rudna.

(MG/AP/FOT. JOANNA WARENICA)