Pierwszy etap budowy boiska w Krzeczynie Wielkim na finiszu

Boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki, kort tenisowy, trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna, bieżna do sprintu oraz skocznia do skoku w dal – tak wygląda projekt boiska, które powstaje przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim.

– Kończymy właśnie pierwszy etap, który obejmuje wykonanie prac ziemnych czyli przygotowanie terenu pod inwestycję. Drugi etap rozpocznie się wiosną 2018 r., po tak zwanej zimowej przerwie technologicznej, która teoretycznie kończy się w połowie marca, a w rzeczywistości uzależniona jest od warunków atmosferycznych – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Obiekt, który powstanie w Krzeczynie Wielkim będzie należał do największych i najnowocześniejszych w regionie. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2018 r.