Pierwsze ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN rozdane (galeria zdjęć)

SONY DSC

W niedzielę 29 maja, dokładnie w dniu Animatora Kultury w świetlicy wiejskiej w Oborze odbyła się gala pierwszego plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN. Aż siedem statuetek ANIOŁÓW KULTURY GMINY LUBIN powędrowało do utalentowanych mieszkańców naszej gminy. Rada Artystyczna powołana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin stanęła przed niełatwym wyborem. O tym jak trudno było wybrać zwycięzców w imieniu Rady Artystycznej mówiła Pani Barbara Tórz, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu. Dlatego też w pięciu kategoriach nagrodzono siedem osób oraz przyznano 16 wyróżnień.  O potencjale i bogactwie uzdolnionych mieszkańców w naszej gminie – podczas wręczania nagród – mówił wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który wspólnie z radnym Janem Olejnikiem oraz skarbnik Gminy Lubin Marzeną Kosydor honorował zwycięzców i wyróżnionych. Laureaci nagrody otrzymali nagrody pieniężne  w wysokości 500,00 złotych a wyróżnieni bony o wartości 100 zł, które mogą wykorzystać w sieci salonów Empik.

– Nie wiem, czy jest druga taka gmina w Polsce, w której na niwie kulturalnej działoby się tak wiele. Zespoły folklorystyczne, odnoszące coraz więcej sukcesów nie tylko o zasięgu lokalnym, ale także regionalnym i ogólnopolskim, grupy teatralne i wokalne, unikatowe rękodzieło czy sztuki plastyczne – to bardzo istotny element gminnej tożsamości, która buduje naszą historię i tradycję. Dni Kultury Gminnej i nagrody Anioły Kultury – to  okazja, by podziękować Państwu za zaangażowanie, często ciężką pracę i serce włożone, w to co robicie. Dlatego składam serdeczne podziękowania, gratuluję zdobytych wyróżnień i życzę dalszych sukcesów – mówił podczas uroczystości Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Nagrody pieniężne w wysokości 100 złotych otrzymały również zespoły artystyczne działające przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

Koniczynki, Lejdis, Leśne Echo, Siedlecka Nuta, Swojska Nuta, Studio Piosenki Łał, Iskra, Jarzębina i Zachęta zabrały nas w muzyczną podróż „Śladami Osieckiej” pierwszego dnia obchodów Dni Kultury Gminnej. Usłyszeliśmy niezapomniane interpretacje poezji artystki. Było nostalgicznie, humorystycznie, lirycznie… Nie zabrakło nawet pięknie zatańczonego walca z „Nocy i dni”, do którego słowa również napisała ta niezwykła poetka.

SONY DSCDopełnieniem Dni Kultury Gminnej  były prezentacje twórczości  artystów naszej gminy.

Dwudniowe święto kultury w Gminie Lubin zakończył muzyczny upominek. Duet Dawid Skrzypczak&Paweł Lenar zabrał wszystkich w świat artystów „Piwnicy pod Baranami”.

Tegorocznymi laureatami nagrody ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN 2016 zostali:

KATEGORIA: MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW: Zespół wokalny LEJDIS ze Składowic

KATEGORIA: LITERATURA, FILM, TEATR: Teatr dla was

KATEGORIA: MALARSTWO, RZEŹBA: Marek Jan Dominik Jaglarz z Gorzycy

KATEGORIA: RĘKODZIĘŁO: Maria Galuba z Siedlec oraz Regina Kijewska  z Chróstnika

KATEGORIA: ANIMATOR KULTURY: Teresa Kot z Zimnej Wody oraz Zbigniew Kądziołka z Krzeczyna Wielkiego

Wyróżnienia otrzymali:

KATEGORIA MUZYKA, TANIEC, ŚPIEW:  Zespół Wokalny Siedlecka Nuta z Siedlec

KATEGORIA LITERATURA, FILM, TEATR : Franciszek Hawrysz z Gorzycy

KATEGORIA MALARSTWO, RZEŹBA: Tomasz Kuca z Miłosnej, Jan Bartkowicz z Niemstowa

KATEGORIA RĘKODZIĘŁO: Renata Lelo z Gorzycy, para Gabryela Razowska i Bogusława Trojanowska z Krzeczyna Małego, Jadwiga Jaszowska z Miłosnej, Helena Sokołowska z Miłosnej, Joanna Pietruszka z Czerńca, Maria Juraszek z Bukowny, Patrycja Słota z Obory

KATEGORIA: ANIMATOR KULTURY: Grażyna Balewicz ze Składowic, Lucyna Franczak ze Składowic, Patrycja Słota z Obory, Celina Szwedo z Osieka, Koło Gospodyń Wiejskich z Osieka.

Sylwetki laureatów i wyróżnionych oraz ich prace zaprezentowane zostaną na stronie Ośrodka www.okgminalubin.pl w zakładce LOKALNI TWÓRCY.

Na drugą edycję plebiscytu ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN Ośrodek Kultury zaprasza już
za rok.

(Tekst i zdjęcia: OKGL)

Dni Kultury Gminnej

Anioły Kultury