Pierwsza akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Gminie Lubin

IMG_0837Ponad 80 litrów krwi zebrano podczas akcji, dedykowanej Ali Goś, mieszkance Krzeczyna Wielkiego. Dziewczynka choruje na białaczkę, wymaga specjalistycznej opieki i środków na bardzo kosztowne leki.

Zbiórka krwi przeprowadzona została z inicjatywy kibiców Zagłębia Lubin, Klubów Honorowych Dawców Krwi: Serce Górnika i Kropla Życia oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Krzeczynie Wielkim. OSP prowadziła ewidencję potencjalnych dawców szpiku dla Ali. Zarejestrowano 84 potencjalnych dawców.

Do akcji przyłączył się po raz pierwszy nowo zawiązany Klub Honorowych Dawców Krwi przy Gminie Lubin.

– Klub powstał po to, by uczestniczyć w tego rodzaju akcjach. Chcemy pomagać wszystkim potrzebującym, a szczególnie mieszkańcom naszej gminy. Udział w akcji dedykowanej Ali był oczywisty. Wierzymy, że przyczyni się ona do jej szybkiego powrotu do zdrowia, za co mocno trzymamy kciuki – mówi Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin i prezes HDK przy Gminie Lubin.

4,5 – letniej Ali można także pomóc finansowo, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław, Bank Millenium S.A.: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty „Alicja Goś”.