Piąte urodziny Akademii Piłkarskiej Żaczek

Milan z Osieka

Sześcioletni Milan z Osieka w Akademii trenuje od dwóch lat.

Wiele atrakcji czekało na młodych piłkarzy podczas imprezy zorganizowanej z okazji 5. urodzin Akademii Piłkarskiej Żaczek na boisku przy KEN w Lubinie. Uczestnicy imprezy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami piłkarskimi przed rodzicami i idolami z Zagłębia Lubin, którzy odwiedzili swych przyszłych następców.

Podczas zabawy, autografy rozdawali Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Łukasz Janoszka i Adrian Błąd. Choć na początku pogoda nie rozpieszczała małych sportowców (przez chwilę padał nawet drobny grad) nikt się nie skarżył, wręcz przeciwnie, całe rodziny rozgrywały mecze i bawiły się na kolorowych dmuchańcach.

Akademia Piłkarska Żaczek powstała pięć lat temu z inicjatywy Piotra Bałuciaka i Krzysztofa Kotlarskiego.

– Zaczynaliśmy z garstką dzieci i wtedy też padał deszcz, dziś do struktur należy 130 dzieci z Lubina i aż 250 młodych piłkarzy z terenu Gminy Lubin, która wspiera aktywnie nasze działania – mówi Piotr Bałuciak.

Sześcioletni Milan z Osieka w Akademii trenuje od dwóch lat, robi to, bo kocha piłkę i uwielbia treningi dwa razy w tygodniu.

Loteria fantowa, ciasto, konkursy, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowała Akademia wspólnie z Gminą Lubin.

– To prawdziwe święto piłkarskie, szczególnie dla dzieci. Gratuluję pomysłu i tej cennej inicjatywy panom Błauciakowi i Kotlarskiemu. Wydawało się, że – gdzie jak gdzie – ale tutaj w Lubinie nie brakuje szkółek piłkarskich. A jednak –  w Akademii Żaczek trenuje prawie 400 dzieci. Od zeszłego roku w projekcie uczestniczą także dzieci z Gminy Lubin. Staramy się – w miarę możliwości – wspierać jej działania – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W Żaczku trenują dzieci od 4 do 13 lat. Warto dowiedzieć się gdzie odbywają się zajęcia i oderwać dzieci od telewizora, aby aktywnie spędzały czas. Może gdzieś, na naszym podwórku jest drugi Ronaldo i czeka, aż go odkryjemy? Informacje znajdą państwo na stronie http://zaczekap.futbolowo.pl/

Anna Ickiewicz