Pełna atrakcji Spartakiada Seniorów

W majowe sobotnie popołudnie na terenach sportowo-rekreacyjnych w Gorzycy zorganizowano już po raz trzeci Spartakiadę dla Seniorów. Wzięło w  niej udział około stu osób z całej Gminy Lubin. Trudno się dziwić tak licznej obecności, bowiem tak jak na poprzednich edycjach, na uczestników czekała zdrowa rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa, także przy dźwiękach muzyki.

Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał Jan Olejnik radny Gminy Lubin i sołtys Gorzycy. Na uczestników czekało wiele niezwykle atrakcyjnych konkurencji sportowo-zabawowych m.in. rzut beretem, slalom z piłką, konkurs kelnerów, przeciąganie liny, paintball, strzelanie z łuków. Wszyscy chętnie brali udział w zabawie co świadczy o tym, że pracownicy Urzędu Gminy Lubin właściwie zadbali o organizację oraz dobór konkurencji i każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Uczestnicy wszystkich zawodów wykazywali się dużym zaangażowaniem, a co najważniejsze dopisywały przy tym dobre humory.  Sportowe zmagania dostarczyły seniorom wielu wrażeń ruchowych oraz sporą dawkę sportowej adrenaliny. Dodatkowo  wszystkie konkurencje były nagradzane atrakcyjnymi upominkami.

– Ogromnie się cieszę że tego typu imprezy są organizowane w naszej gminie – mówiła Maria Galuba, która aktywnie brała udział w większości konkurencji i jest także przedstawicielką Rady Seniorów Gminy Lubin. – Dało nam to mnóstwo radości i pozytywnej energii do działania.  Życzyłabym sobie seniorce, aby tego typu możliwości aktywnego wypoczynku było jeszcze więcej.

Pełna uznania dla organizatorów tej imprezy plenerowej była także Renata Jędrak sołtys Pieszkowa – Dziękuję za profesjonalne przygotowanie wszystkich konkurencji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Duża frekwencja oraz  to, że było gwarnie i wesoło dowodzi, że takie imprezy dedykowane naszym seniorom są bardzo potrzebne i fajne.

Oprawę muzyczną podczas całej Spartakiady zagwarantował zespół W&J, który zaprezentował swoje aranżacje znanych i popularnych utworów. Wspólna biesiada i tańce trwały wiele godzin.  W ramach relaksu można było m.in.  poćwiczyć na hula hop, które cieszyło się dużym wzięciem. Impreza przebiegała w przyjacielskiej atmosferze. Dla wszystkich ważna była integracja oraz wspólna zabawa przy muzyce, grillu oraz przepysznym cieście przygotowanym przez uczestników spartakiady.

W czasie imprezy przedstawiciele Rady Seniorów Gminy Lubin przeprowadzili także konsultacje.  Przewodnicząca rady Janina Mucha, zaproponowała wypełnianie ankiet, na których można było zgłaszać propozycje i pomysły na rozwijanie działalności na rzecz seniorów. Osoby, które nie posiadają jeszcze Karty Seniora mogły wypełnić i złożyć stosowne formularze, które uprawniają do korzystania ze zniżek. W Spartakiadzie wzięła udział także przedstawicielka lubińskiej policji. Przedstawiła program  Bezpieczny Senior, który edukuje  i ostrzega m.in. przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Rozdawano także kamizelki i czapeczki odblaskowe.

Spartakiada zorganizowana została przez Gminę Lubin oraz Radę Seniorów Gminy Lubin przy dużej pomocy sołtysa Gorzycy.

(AS)