Pasjonujące derby

W  17. kolejce A  klasy Legnica w grupie 2 doszło do spotkania derbowego pomiędzy Unią Miłoradzice a Klubem Sportowym Kłopotów-Osiek.  Zawodnicy z Osieka zostali  wyróżnieni przez wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana nowymi strojami sportowymi za wejście do A klasy.  Stroje przyniosły szczęście w pierwszej połowie, ale niestety wyróżnieni zawodnicy przegrali z bardziej doświadczonymi kolegami z gminy.

W tym spotkaniu nie zabrakło emocji. Kibice nie mogli się nudzić, ponieważ wynik 3:2 dla Unii Miłoradzice był  zaskoczeniem po pierwszej połowie, w której dominowali gospodarze.  Walka rozpoczęła się w szybkim tempie, ponieważ już w 7. minucie zawodnik gospodarzy- Przemysław Kotlarz otrzymał żółtą kartkę. To nie był koniec agresywnej gry Klubu Kłopotów-Osiek. Kolejną żółtą kartkę dostał w 11 minucie Adam Pieniacki.

Bramkę na 1:0 strzelił Przemysław Kotlarz z rzutu karnego w 16 minucie meczu  po fatalnym błędzie obrony Miłoradzic, następnego gola dla gospodarzy strzelił Adam Piechniacki po pięknej akcji pod bramką Unii Miłoradzice.

Na koniec pierwszej połowy zawodnik Unii Miłoradzice- Mariusz Panek również dostał żółtą kartkę za brutalne potraktowanie zawodnika drużyny przeciwnej.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo energicznie. W 61. minucie piłka znalazła drogę do bramki Kłopotowa po uderzeniu Szymona  Majkowskiego, a chwilę później, w 64. minucie po strzale zawodnika z Miłoradzic piłka odbiła się od Aleksandra Kaszubskiego (zawodnika Kłopotów-Osiek) i wpadła do bramki. To był niefortunny samobój.

Unia Miłoradzice po 2 golach miała nadal chęci na wygraną i w 79. minucie udało im się to za pomocą kontrowersyjnego rzutu karnego, który wykorzystał Krzysztof Maksym. Gdyby w meczach A klasy można było wykorzystać WAR, tego gola można by zakwestionować.

Do końca meczu Klub Sportowy Kłopotów-Osiek chciał wyrównać wynik, szedł atak za atakiem, ale obrona Unii Miłoradzic nie oddała zasłużonego  zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem Unii Miłoradzice był Grzegorz Rozmiarek, a najlepszym zawodnikiem Klubu Sportowego Kłopotów został Konrad Szykuła.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Mariusz Panek z Miłoradzic. Nagrody wręczał radny Patryk Jarkowiec.