Ozdoby Bożonarodzeniowe 2017

W tym roku po raz pierwszy wybrano w Gminie Lubin najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe.  Nie tylko przystroją choinki, ale będą także piękną ozdobą świątecznych stołów.

 

Na konkurs napłynęło 27 prac. Trzyosobowe jury oceniało  pomysłowość, technikę i estetykę, wykorzystanie atrybutów Świąt Bożego narodzenia i oczywiście własnoręczne wykonanie. Prace nagrodzono w podziałem na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, do lat 13 i powyżej lat 14.

Wśród najmłodszych I miejsce przyznano Izabeli Szewczyk ze szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: Nicola Fuczko ze Szklar Górnych i Martyna Buchowska oraz Emilia Buchowska z Osieka.

W drugiej kategorii najwyżej oceniono pracę Mikołaja Majchera ze Szklar Górnych. II miejsce zdobył Ernest Ciszek także ze Szklar Górnych. Dwa III miejsca zdobyły: Amelia Prędka i Martyna Wiśnios z Krzeczyna Wielkiego. Przyznano także trzy wyróżnienia, otrzymali je: Julia Werbna i Mateusz Zając z Krzeczyna Wielkiego oraz Karol Chabot z Siedlec

W trzeciej kategorii I miejsce zdobyła Stanisława Jasion z Miroszowic, II miejsce Klaudia Jędrak z Pieszkowa, III Jadwiga Kołcz także z Pieszkowa oraz wyróżnienie Marlena Jasion z Miroszowic.

Takie konkursy to nie tylko kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, ale i promowanie kreatywności twórczej mieszkańców Gminy Lubin. Dlatego zachęcamy do udziału w warsztatach i wszystkich innych zabawach konkursowych, organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

(SR)