Otwarcie boiska i powstanie drużyny piłkarskiej w Zimnej Wodzie!

Choć budowa nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska w Zimnej Wodzie zakończyła się w ubiegłym roku, oficjalnie otwarto je w miniony weekend. Okazało się, że powstanie sportowego obiektu zainspirowało miejscową młodzież do stworzenia klubu piłkarskiego.

Nie czekali na oficjalne otwarcie, w nowym obiekcie spędzali każdą wolną chwilę i jak się okazuje czasu nie marnowali. Mają nie tylko chęci, ale także zaprojektowane stroje piłkarskie, logo klubu i jego nazwę – FC Zimna Woda.

– Częsta obecność naszych najmłodszych mieszkańców na boisku, dowodzi tego, jak bardzo było ono potrzebne. Okazuje się, że dzieci chętnie porzuciły tablety i smartfony, by spędzać czas na powietrzu. Bardzo jesteśmy wdzięczni za tę inwestycję – mówi Aneta Tutko, sołtys Zimnej Wody.

– Obecnie, to najnowocześniejszy tego typu obiekt sportowy w naszej gminie. Cieszę się, z tego że udało się zrealizować tę inwestycję, ale przede wszystkim z tak dużego zainteresowania kompleksem, ponieważ właśnie o to chodzi, by boiska czy place zabaw  żyły swoim życiem – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Szef gminnego samorządu, który uczestniczył w oficjalnym otwarciu boiska poparł pomysł stworzenia piłkarskiej drużyny, zadeklarował również sfinansowanie przez Gminę zakupu strojów sportowych.

Boisko w Zimnej Wodzie ma wymiary 19 na 38 metrów, a wykonane została z poliuretanu, nawierzchni  idealnie wpisującej się w wymogi i przeznaczenie boisk wielofunkcyjnych. Znajdują się tam boiska do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki. Może być wykorzystywane także do piłki nożnej i tenisa ziemnego. Koszt inwestycji wyniósł 243 tys. zł.

(MG)