Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2017 rok

Przypominamy, że zostało tylko kilka dni na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym z podatku za rok 2017. Ostateczny termin mija  w poniedziałek  30 kwietnia. W celu ułatwienia rozliczeń Urzędy Skarbowe pracują dłużej w tych dniach.

Aby ułatwić podatnikom rozliczenie dochodów za 2017 rok, w czwartek i piątek 26-27 kwietnia dolnośląskie urzędy skarbowe pracują dłużej, do godziny 18, za wyjątkiem wyspecjalizowanego Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu. Obok bezpośredniej pomocy pracowników urzędów, podatnicy mogą również skorzystać ze specjalnych stanowisk komputerowych, gdzie można wysłać deklarację drogą internetową.

Dodatkowo  urzędnicy przypominają, że jak w każdy poniedziałek również 30 kwietnia urzędy skarbowe będą czekały na podatników do godziny 18. Wszystkim, którzy chcą szybko i sprawnie złożyć PIT proponujemy skorzystanie z możliwości rozliczenia się przez internet, przede wszystkim za pomocą  specjalnej aplikacji dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, która umożliwia jednoczesne otrzymanie UOP, czyli urzędowego potwierdzenia złożenia deklaracji.

(SR