OSP Zimna Woda zwycięzcą Gminnych Zawodów Pożarniczo-Sportowych

20160529_142416110 druhów z terenu Gminy Lubin spotkało się na zawodach strażackich w Czerńcu, 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych stanęło w szranki walcząc o tytuł najlepszej drużyny strażackiej naszej gminy. Kibicowały im rodziny i wielu znajomych. Boisko w Czerńcu było wypełnione pozytywnymi emocjami i wolą walki.

Zawody rozpoczęły się wręczeniem medali i odznaczeń zasłużonym druhom i druhnom. Komendant Powiatowy PSP w Lubinie mł. bryg. Eryk Górski wraz z wójtem Tadeuszem Kielanem wręczyli medale, które nadało Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego.

14Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Jan Pietruszka OSP Czerniec, Zdzisław Chudy OSP Czerniec, Andrzej Zabłocki OSP Zimna Woda.

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Łukasz Polewczyk OSP Niemstów, Paweł Gonet OSP Niemstów, Andrzej Łępicki OSP Czerniec.

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Edyta Szymańska OSP Zimna Woda, Anita Zięba OSP Zimna Woda, Paulina Grębska OSP Zimna Woda.

Odznakę „Wzorowy Strażak” otrzymali: Tomasz Szpyrka OSP Niemstów, Michał Mościwojski OSP Niemstów, Marek Uspienskij OSP Raszówka, Rafał Łazarski OSP Raszówka.

Druh Andrzej Łępiski z OSP Czerniec otrzymał dodatkowo odznakę za wysługę 15 lat.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody. W dwóch konkurencjach, sztafecie 7×50 z przeszkodami oraz w Ćwiczeniu Bojowym starło się 9 drużyn męskich oraz dwie kobiece. Walka była bardzo wyrównana, druhowie i druhny pokazali bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Nie obyło się też bez dobrej zabawy. Kilkoro druhów i druhen przeszło zwyczajowy chrzest bojowy w zbiorniku z wodą, jaki przechodzi każdy strażak po swoich pierwszych zawodach.

Bezkonkurencyjni okazali się znowu strażacy z Zimnej Wody, zarówno kobieca jak i męska drużyna zajęła pierwsze miejsce.

– Patrzyłem na te zmagania z dumą i mogę po raz kolejny powiedzieć, że nie muszę martwić się o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Lubin. Jesteście świetni, z roku na rok coraz lepsi. Jestem dumny ze wszystkich jedenastu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających w naszej gminie – powiedział na zakończenie zawodów wójt Tadeusz Kielan.

 

Klasyfikacja końcowa:

Grupa „C” (kobiety)

1 miejsce OSP Zimna Woda z wynikiem 117,6 pkt.

2 miejsce OSP Raszówka z wynikiem 143,8 pkt.

 

Grupa „A” (mężczyźni)

1 miejsce OSP Zimna Woda z wynikiem 96,3 pkt.

2 miejsce OSP Niemstów z wynikiem 99,3 pkt.

3 miejsce OSP Czerniec z wynikiem 112,5 pkt.

4 miejsce OSP Księginice z wynikiem 114,1 pkt.

5 miejsce OSP Gorzyca z wynikiem 118,5 pkt.

6 miejsce OSP Raszówka z wynikiem 120,7 pkt.

7 miejsce OSP Krzeczyn Wielki z wynikiem 122,4 pkt.

8 miejsce OSP Raszowa z wynikiem 142,0 pkt.

9 miejsce OSP Szklary Górne z wynikiem 171,0 pkt

(Autor: Anna Ickiewicz)