OSP w Niemstowie ma nowy wóz bojowy

IMG_459531 – letniego Jelcza wymienili na Volvo. Ochotnicza Straż Pożarna w Niemstowie ma nowy wóz bojowy. Auto przekazane zostało strażakom przez Fundację „Polska Miedź”. Dotychczas wykorzystywane było przez Jednostkę Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM.

Choć samochód nie jest nowy, jego stan techniczny jest bardzo dobry. Niemstów może mówić o dużym szczęściu, bo chętnych na ten wóz było wielu, starały się o niego samorządy, komendy powiatowe i jak same ochotnicze straży. Wygrał jednak wniosek OSP w Niemstowie.

– Fundacja to jedynie pośrednik, darczyńcą de facto jest KGHM, pokazując w ten sposób, że jest nie tylko jedną z największych firm w kraju, a ostatnio także graczem globalnym, ale przedsiębiorstwem społecznie odpowiedzialnym. Nie tylko czerpiemy z bogactwa Zagłębia Miedziowego, ale potrafimy się nim dzielić. Mamy nadzieję, że samochód, który dotychczas nam służył, teraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w państwa miejscowości – mówił podczas uroczystości przekazania wozu Marek Bestrzyński, prezes Fundacji „Polska Miedź”.

IMG_4606Za nowe auto dziękowali strażacy, sołtys Niemstowa Józef Kostanowicz oraz gospodarz Gminy Lubin wójt Tadeusz Kielan.

– Dziękuję Fundacji „Polska Miedź” za przychylne spojrzenie na potrzeby Gminy Lubin, a strażakom życzę, by wóz służył im jak najlepiej i nie musiał zbyt często wyjeżdżać do akcji – powiedział szef gminnego samorządu.

Najbardziej zadowoleni z darowizny byli oczywiście sami strażacy.fundacja_kghm_polskamiedz_rgb_0

– W 2011 roku wymieniliśmy 26 – letniego Stara na nowy fabrycznie wóz bojowy, teraz przyszedł czas z pożegnanie się z 31 –letnim Jelczem. Choć łączy nas z nim sentyment, to niestety nie mieliśmy pewności, czy nie zawiedzie podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Nowe Volvo taką gwarancję nam daje, za co bardzo dziękujemy Fundacji „Polska Miedź” – mówi Marek Maślej, prezes OSP w Niemstowie.

W uroczystości przekazania samochodu wzięli udział m.in. wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, radny z Niemstowa Andrzej Olek oraz dyrektor ds. Technicznych JRG-H Marek Kowalik

(MG)