OSP Gorzyca podsumowała miniony rok

Siedem akcji ratowniczych, w tym  pięciokrotne gaszenie pożarów i dwukrotna likwidacja miejscowych zagrożeń – to bilans działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycy w 2019 roku. W jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze, podczas którego zarządowi OSP jednogłośnie udzielono absolutorium za ubiegły rok

Najwięcej akcji na koncie mają druhowie: Robert Klimkowski i Bartłomiej Pakuła, którzy uczestniczyli w 6 zdarzeniach, kolejne wyniki odnotowali: Krystian Bojko-5 razy, Grzegorz Gorczakowski i Łukasz Gajdosz- 4 razy, Mirosław Witkowski z Jackiem Rębiszem – 3 razy oraz Zbigniew Wicherski 1 raz.

W roku 2019 OSP Gorzyca pozyskała bardzo potrzebny sprzęt, między innymi defibrylator AED oraz radiotelefon. Druhowie z Gorzycy mają na swoim koncie prestiżowe trzecie miejsce, które wywalczyli na Powiatowych Zawodach Strażackich

– Gratuluję zarządowi absolutorium oraz doskonałych wyników, osiągniętych przez jednostkę. Wasza ciężka praca na wielu płaszczyznach, przynosi efekty. Uważam, że szczególnie ważne są akcje profilaktyczne, które zwiększają świadomość społeczną naszych mieszkańców, a co za tym idzie poprawiają bezpieczeństwo nas wszystkich. Dziękuję za to serdecznie w swoim imieniu, ale również mieszkańców i deklaruję dalsze wsparcie gminy dla wszystkich działań naszych jednostek – mówił podczas zebrania wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Bardzo wdzięczny strażakom był sołtys i jednocześnie radny Gminy Lubin Jan Olejnik.

-Większość sołtysów w naszej gminie zazdrości mi tak zgranego zespołu, który zawsze mi pomaga. Dziękuję wam za to, że jesteście i mam nadzieję, że zawsze będziecie, bo dzięki wam czujemy się bezpieczni- mówił sołtys.

OSP w Gorzycy liczy 24 w tym jedna kobieta.

(JI)