OSP Gminy Lubin nie do pokonania w powiatowych zawodach

Cztery pierwsze miejsca zajęły Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubin w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Powiatu Lubińskiego, które odbyły się w Szklarach Górnych. Pierwsze miejsce wywalczyła OSP Zimna Woda.

W zawodach wystartowało 11 zespołów: trzy w kategorii młodzieżowej, jedna w kobiecej i siedem w grupie mężczyzn.

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Liczyła się szybkość i precyzja. Najwyższe noty otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Zimnej Wodzie, drugie miejsce wywalczyła OSP Niemstów, trzecie OSP Gorzyca, a czwarte OSP Księginice.

Kolejne miejsca zajęły jednostki z Gminy Ścinawa. Na piątym uplasowała się OSP Zaborów, na szóstym OSP Tymowa, a na siódmym OSP Parszowice.

– Serdecznie gratuluję naszym jednostkom. Jestem dumny, że prezentują tak wysoki poziom wyszkolenia i sprawności bojowej. Wspieraliśmy i wspierać będzie Ochotnicze Straże Pożarne, ponieważ są przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa naszych mieszkańców, ale można na nich polegać w wielu innych sytuacjach, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W kategorii pań do zawodów zgłosiła się jedna drużyna – OSP Zimna Woda i to jej przydał laur zwycięstwa.

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii dziewcząt triumfowała OSP Tymowa, a kategorii mieszanej OSP Rudna, drugie miejsca natomiast wywalczyła OSP Niemstów.

Nie obyło się niestety bez groźnego w skutkach wypadku. Podczas ćwiczeń bojowych kontuzji doznał jeden z druhów OSP Zimna Woda. Z poważanym urazem nogi przebywa obecnie w szpitalu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Lubińskiego swoją obecnością zaszczycili m.in. wiceminister energii Krzysztof Kubów, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Marek Kamiński oraz były i obecny Komendant Powiatowy PSP w Lubinie st. bryg. Henryk Duszeńko oraz mł. bryg. Eryk Górski. Władze powiatu reprezentował wicestarosta Władysław Siwak.