Ósmoklasiści już po języku polskim!

To pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu, pisany z dodatkowym obciążeniem w postaci reżimu sanitarnego. W szkołach podstawowych Gminy Lubin do egzaminu ósmoklasisty przystąpiła dziś prawie setka uczniów.

„Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a także „Artysta” Sławomira Mrożka – to lektury, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Nie było rozprawki, której spodziewali się ósmoklasiści, trzeba było natomiast napisać przemówienie.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie do egzaminu przystąpiło 15 uczniów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że test z języka polskiego nie był trudny, ale do niektórych poleceń trzeba było się bardziej przyłożyć.

– Dla mnie najtrudniejsze było napisanie ogłoszenia o spotkaniu z człowiekiem mającym, jakąś wyjątkową pasję – przyznaje jedna z uczennic. Inna z ósmoklasistek wymienia przemówienie, jako zadanie o najwyższym stopniu trudności.

Test ósmoklasisty 2020 z języka polskiego składał się z 22 pytań.

– Egzamin przeprowadzony został zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Rozpoczął się o godz. 9.00. i trwał 120 minut. Wszyscy skorzystali z tego czasu, nikt nie wyszedł wcześniej – mówi Patrycja Słota, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemstowie.

Jutro przed ósmoklasistami egzamin z matematyki, pojutrze z języka obcego nowożytnego.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Decydują one o przyjęciu do wybranych szkół ponadpodstawowych. Trzymamy kciuki! Wierzymy w Was Kochani!