Osieczanki na liście przebojów PRW

Choć istnieją od niespełna dwóch lat  – na swoim koncie mają wiele sukcesów, a mało, które imprezy w regionie odbywają się bez ich udziału. Zespół Wokalny „Osieczanki” z Osieka trafił właśnie na Listę Przebojów Ludowych Polskiego Radia Wrocław.

W jesiennej edycji listy PRW rywalizuje pięć zespołów, z czego trzy to debiutanci: „Malinianie” z Malina, „Tercet Niekoniecznie Geriatryczny, nie Tylko z Wambierzyc” i właśnie „Osieczanki”.

Po kilku latach na listę przebojów powracają zespoły „Siekiereczki” ze Starego Gierałtowa oraz „Czernianki” z Czernej. Zespoły przedstawią się w kolejności alfabetycznej do 3 listopada.

Głosowanie odbywa się telefonicznie w czasie trwania programu, tj. w niedzielę od godz. 7.00 do 11.00 – numer 71 339 90 60, oraz przez SMS-y numer 72280.

W treści należy napisać RW KAPELA i nazwę zespołu. Koszt SMS to 2,46 z VAT.

Finał edycji Jesień 2019 odbędzie się 15 grudnia. Nagrodą główną w konkursie jest nagranie płyty w Radiu Wrocław.

„Osieczanki” to nie pierwszy zespół z Gminy Lubin, który trafił na Listę Przebojów Ludowych Polskiego Radia Wrocław. Wcześniej prezentowały się na niej „Koniczynki” z Miłoradzic, „Zachęta” z Zimnej Wody, „Siedlecka Nuta” z Siedlec i „Leśne Echo” z Raszówki.

***

Zespół „Osieczanki” powstał w styczniu 2018 r. z inicjatywy pani Cecylii Szwedo i pana Ryszarda Kirsza. Swój debiut Osieczanki miały 25 sierpnia 2018 r. w Krzeczynie Wielkim podczas III Przeglądu Zespołów Folklorystycznych o Puchar Wójta Gminy Lubin”, gdzie zdobyli swoją pierwszą nagrodę. Od tego czasu prezentują się nie tylko lokalnie, ale godnie reprezentują gminę Lubin poza jej granicami. Obecnie zespół liczy 15 osób.

(MG)