Orszak Trzech Króli pod patronatem Wójta Gminy Lubin

W najbliższy poniedziałek 6 stycznia 2020 po raz ósmy ulicami Lubina przejedzie Orszak Trzech Króli. Uroczystości w Dniu Objawienia Pańskiego rozpocznie o godz. 11.30 msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

O godz. 12.30 rozpocznie się spotkanie w Rynku, gdzie nastąpi przywitanie Królów i uformowanie Orszaków. Stamtąd ruszy procesja Orszaku ulicami Lubina do hali widowisko-sportowej RCS.
Orszak, to na wzór opisu w Ewangelii, przejście królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

– Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców miasta. Przedsięwzięcie organizują ludzie, którzy chcą pobyć ze sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się narodzonemu Zbawicielowi. To otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega na prostocie i prawdzie – odtwarzamy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Do Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania – piszą organizatorzy na facebookowym profilu ORSZAK TRZECH KRÓLI W LUBINIE.

Wśród patronów przedsięwzięcia znalazł się wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.