Orkiestra w Gminie Lubin

Trwają intensywne prace nad powołaniem w Gminie Lubin orkiestry. We wszystkich gminnych szkołach zorganizowano specjalne mini koncerty, żeby zachęcić dzieci i młodzież do zapisów do gminnego bandu. To oferta także dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze  kroki w muzykowaniu.

Jak dużo radości i zabawy daje wspólne granie mogli przekonać się uczniowie gminnych szkół podstawowych i gminnego gimnazjum. Specjalnie dla nich zorganizowano występy Dziecięco- Młodzieżowej Orkiestry Miasta Lubina – CUPRUM BAND. Prowadzi ją Marek Garncarz, który zachęcał naszych młodych mieszkańców do wkroczenia w świat dźwięków. Jeśli wszystko się powiedzie, podobna orkiestra mogłaby powstać w Gminie Lubin i w przyszłości uświetniać lokalne uroczystości.

Uczniowie chętni do zapisów do gminnej orkiestry mieli możliwość prezentacji swoich talentów na specjalnie organizowanych przesłuchaniach. Nie są jednak wymagane na dziś bardzo duże umiejętności. Zgodnie z planami orkiestra ma być miejscem, w którym dzieci i młodzież z Gminy Lubin będą się także uczyć gry na różnych instrumentach.

Oprócz krótkich koncertów z muzyką klasyczną i współczesną,  dla naszych uczniów przygotowano także prezentację różnych instrumentów, takich jak: flugelhorn, sakshorn, baryton, perkusja, trąbka, gitara basowa czy saksofon.

Pozostaje mieć nadzieję, że ta inicjatywa doprowadzi do powstania gminnej orkiestry i wyłoni niejeden muzyczny talent.

(SR)