Operowo i operetkowo w Niemstowie

Po raz trzeci już w kościele p.w. Św. Antoniego w Niemstowie odbył się koncert operowo-operetkowy inspirowany „Legendą o Białej Damie”. Zorganizowało go Stowarzyszenie „Nasz Niemstów” przy wsparciu Gminy Lubin, która sfinansowała wydarzenie.

Impreza, która jeszcze niedawno raczkowała – dziś wydaje się być mocno osadzona w niemstowskich realiach. Zyskała wierną publiczność, która doskonale odnajduje się w operowo-operetkowych klimatach, coraz śmielej uczestnicząc w wydarzeniu i silnie się z nim utożsamiając.

Koncert poprowadzili Beata Moroch i Mateusz Wiśniewski, a swoje wokalne umiejętności zaprezentowali Hanna Sosnowska, Aleksandra Opała i Aleksander Zuchowicz przy akompaniamencie Katarzyny Neugebauer. Artyści, na co dzień związani z Operą Wrocławską zaprezentowali publiczności repertuar włoskich i francuskich mistrzów, ale w programie znalazły się także utwory polskich kompozytorów.

– Fakt, że dzisiejszego wieczoru pojawią się utwory polskich klasyków związany jest z obchodzonym w tym roku jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła prowadząca Beata Moroch, a artyści zaprezentowali m.in. utwory Stanisława Moniuszki, fragmenty wodewilu „Krakowiacy o Górale” oraz dumkę Jadwigi ze „Strasznego Dworu”.

Koncert oklaskiwany był na stojąco, a artyści bisowali kilkukrotnie. Licznie zebrana publiczność z pewnością zapisze to wydarzenie w zakamarkach swojej pamięci…

(MG)