Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy

W Świebodzicach odbył się Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Łuczniczy, w  którym startowało ponad 200 zawodników w tym 34 osobowa ekipa LZS SKS Raszówka. Turniej ten rozpoczyna kolejny sezon halowy w łucznictwie.

W turnieju tym najlepiej z zawodników LZS SKS Raszówka spisali się : w kategorii Orlik Hubert Wachowski, który był drugi w śród chłopców i Ewa Puchalska również druga wśród kobiet w kategorii barebow.  Paulina Ostrowska była trzecia wśród kobiet w łukach bloczkowych, Magda Sieradzka druga po eliminacjach i piąta po rundkach wśród kobiet w łukach olimpijskich. Czwarte miejsca zajęli  Karol Wachowski i Hania Kożewnikow w kategorii Apacz, Bartosz Piotrowiak w kategorii Orlik, Mateusz Posłuszny również czwarte w kategorii łuków bloczkowych. Mateusz w rundkach pucharowych wyeliminował wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, reprezentanta Polski Krzysztofa Gorczycę.

72-letni Julian Jakubowski był szósty w łukach barebow. W zawodach po raz pierwszy wystartowała Julia Bagińska (ur. 2008 rok) zawodniczka LZS SKS Raszówka na wózku inwalidzkim, która w kategorii I Krok była 11 w śród dziewczynek.

(JD)