Ogłoszono kolejny konkurs na najpiękniejszą posesję

Jak widać każda pora roku jest piękna i po edycjach letniej i zimowej, przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego konkursu na „Najpiękniejszą posesję w Gminie Lubin”. Oceniany będzie wygląd posesji od strony drogi, a w tym m.in. pomysłowość i zasadzenie roślin miododajnych. Termin zgłoszeń konkursowych mija 30 maja.

Nie bez powodu komisja konkursowa powołana przez wójta będzie oceniać nie tylko nasadzenia, kompozycje, ale także ich miododajność, bowiem Gmina Lubin już od dawna jest uczestnikiem ogólnopolskiej akcji Gmina Przyjazna Pszczołom.

– Propagujemy wszystkie działania, które wspierają życie tych małych, ale jakże przydatnych owadów, dlatego będzie to element oceny konkursowej. Oprócz tego będziemy zwracać uwagę na dbałość o ład przestrzenny posesji, jej wkomponowanie w krajobraz przyrodniczy wsi oraz pomysłowość i trwałość zastosowanych rozwiązań – wyjaśnia Anna Marzec, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Gminy Lubin. – Te cztery elementy, na które składać się będzie ocena komisji konkursowej będą miały taką sama wagę. Co bardzo ważne, nasza ocena będzie się opierać na tym co zobaczymy z drogi przed domem czyli miejsca, które na co dzień widzą także inni mieszkańcy i przejezdni – dodaje kierownik.

To już trzeci konkurs, który doceni tych mieszkańców Gminy Lubin, którzy dbają o estetykę. Dla samorządu to także promocja działań związanych z kultywowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia lokalnej tożsamości.

– Miejsca, w których mieszkamy to nasze małe ojczyzny, dlatego promujemy postawy godne naśladowania i jednocześnie budujące naszą lokalną dumę i  tożsamość – mówi kierownik Anna Marzec. –  Zachęcamy wszystkich do zgłoszeń konkursowych. Mogą ich dokonać sołtysi, mogą być indywidualne, regulamin nie wyklucza, że komisja oceni także posesje, które może wytypować w trakcie wizytacji wsi, oczywiście jeżeli ich właściciele wyrażą na to zgodę.

Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie od mieszkańców oraz grupowo od sołtysów w terminie do 30 maja. W załączeniu publikujemy regulamin konkursu, którego integralną częścią są formularze zgłoszeniowe. Ocena konkursowa będzie dokonywana przez specjalnie powołaną komisję i zakończy się do 15 czerwca. Dokładny harmonogram wizytacji wsi zostanie opublikowany na naszej tronie internetowej po 30 maja.

Zachęcamy do udziału w konkursie, do wygrania są atrakcyjne nagrody i wyróżnienia!

(SR)