Oficjalne otwarcie placu zabaw w Karczowiskach

otwarcie-placu-zabaw-w-karczowiskach-2016-11_30343145216_oOgromny tort przygotowany specjalnie na tę okazję oraz kosz z owocami. Plac zabaw w Karczowiskach został uroczyście otwarty i oddany do użytku dzieci. Przecięcia wstęgi dokonali, Tadeusz Kielan, Wójt Gminy Lubin, Zbigniew Weryński, wiceprzewodniczący Rady Sołeckiej i Wanda Krysztofińska, członkini Rady Sołeckiej. Otwarcie odbyło się w sobotę, 15 października.

Najmłodsi doczekali się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Urządzenia są tak rozbudowane, aby zachęcać dzieci do aktywnego spędzania czasu. Maluchy mają do dyspozycji między innymi labirynt, zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, karuzelę i huśtawki. Zamontowane urządzenia są kolorowe, przyjazne i co ważne, bezpieczne.

Nowy plac to spełnienie marzeń dzieci i dorosłych mieszkańców Karczowisk. O powstanie miejsca zabaw zabiegał Sołtys Karczowisk Dariusz Sędzikowski, który podkreśla olbrzymi wkład mieszkańców Karczowisk w realizację inwestycji oraz radny Marcin Nyklewicz, który w maju bieżącego roku złożył interpelację w sprawie zarezerwowania środków na ten cel w gminnym budżecie. Przychylili się do tego zarówno wójt Tadeusz Kielan, jak i radni.

Inwestycja pochłonęła 146 tysięcy złotych. Rada Sołecka pokryła część kosztów przeznaczając na ten cel 17 tysięcy złotych z Funduszu Sołeckiego. Z kolei 130 tysięcy złotych pokryto z budżetu Gminy Lubin.

(fot. D. Sędzikowski)