Odpust i rocznica święceń kapłańskich w Gogołowicach

Uroczystości odpustowe w Gogołowicach miały w tym roku wyjątkowy wymiar. Wraz ze wspomnieniem św. Katarzyny, patronki miejscowego  kościoła, świętowano 60. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. Adama Wiśniewskiego, wieloletniego proboszcza parafii p.w. Św. Trójcy w Miłoradzicach.

Uroczystą eucharystię koncelebrowało ośmiu kapłanów, a przewodniczył jej ksiądz Henryk Juszczyk, były misjonarz z Kenii, aktualnie sprawujący kapłańską posługę w Środzie Śląskiej.

– Święta Katarzyna była męczennicą za wiarę, w wieku 18 lat potrafiła przekonać wielu mędrców do przyjęcia wiary w Chrystusa, za co została skazana na śmierć. Powinniśmy brać z niej przykład i walczyć o naszą wiarę – mówił w homilii ksiądz Henryk Juszczyk.

Podczas Eucharystii uczczono także 60. rocznicę  święceń kapłańskich  księdza Adama Wiśniewskiego. Dostojnemu  jubilatowi stan zdrowia nie pozwolił niestety na uczestnictwo w Mszy Św.

– Ksiądz Adam był proboszczem parafii w Miłoradzicach w latach pięćdziesiątych, przyjmował święcenia kapłańskie z rąk samego kardynała Karola Wojtyły, obecnie św. Jana Pawła II. Ma już 86 lat. Módlmy się za niego, by jak najszybciej powrócił do zdrowia, dziękując jednocześnie za  wspaniałą posługę –  zaapelował do wiernych ksiądz Henryk Juszczyk.

W uroczystościach wzięli udział m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan,  członek zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda oraz mieszkańcy. Ksiądz proboszcz Krzysztof Antosik podziękował wszystkim, którzy aktywnie wspomagają remont  gotyckiego kościoła w Gogołowicach.

(JI)