Odnawiali stare przedmioty i meble

Uczestnicy warsztatów z odnawiania mebli i artykułów dekoracyjnych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin z zapałem przywracali świetność nieużywanym od lat przedmiotom. Budziły one później dumę i zachwyt, i teraz na nowo dekorują domy wielu mieszkańców Gminy Lubin.

Warsztaty z odnawiania mebli i artykułów dekoracyjnych odbyły się w 10 świetlicach Gminy Lubin w: Siedlcach, Księginicach, Czerńcu, Kłopotowie, Osieku, Raszowej Małej, Pieszkowie, Wiercieniu, Miłosnej i Raszówce.

Na warsztatach uczestnicy poznawali różne techniki, dzięki którym przyniesione ze strychu lub piwnicy stare przedmioty dostały nowe życie. Mieszkańcy gminy z zapałem je szlifowali, malowali, przecierali, ozdabiali metodą decoupage, glinianymi ornamentami oraz szablonami i pieczątkami.

Rzeczy odnowione podczas zajęć, takie jak: krzesła, taborety, szafki, donice, konewki, chlebaki, szkatułki, pudełka, kanki, ramki, dachówki itp. budziły zachwyt wszystkich przybyłych.

Uczestnicy byli dumni ze swoich dzieł, które na nowo udekorują ich domy. Dzięki warsztatom rzeczy, które zakończyłyby życie na śmietniku nadal cieszą oko i są inspiracją do dalszego działania. Instruktorem zorganizowanych przez OKGL warsztatów była Małgorzata Ryś.

Więcej zdjęć na www.okminalubin.pl

(SR, MK)