Odebrano szkolne świadectwa i zainaugurowano wakacje!

Dziś jeden z najszczęśliwszych dni dla uczniów, którzy doczekali się upragnionych wakacji. W naszych gminnych szkołach podstawowych było dziś mnóstwo nagród, świadectw z czerwonym paskiem, życzeń  i chwil wzruszenia. Oprócz absolwentów, którzy opuszczali mury szkoły , były także dwa wyjątkowe pożegnania.

W Szkole Podstawowej w Siedlcach na emeryturę przechodzi dyrektor Krystyna Szarowska. Były prezenty, kwiaty, życzenia i wiele dobrych słów podziękowań. W uroczystym apelu wziął udział Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin oraz Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy.

–  Oprócz zadań wynikających z pełnienia funkcji dyrektora z zaangażowaniem prowadziła Pani klub 4H „Talenciaki”, przygotowując młodych mieszkańców wsi do życia w nowych, zmieniających się warunkach, nie zapominając o tradycji regionu, dziejach i kulturze polskiej – mówił wójt Tadeusz Kielan – Inspirowała Pani nauczycieli i uczniów do realizacji projektów stanowiących kontynuację dziedzictwa kulturowego „Wiem co jem”, „Wokół tradycji”, w ramach których organizowano warsztaty kulinarne i rękodzieła. W tej wyjątkowej chwili dziękuję Pani za ten  wieloletni trud.

– Bardzo dziękuję za te dobre słowa. Dziękuję nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom. Nasze osiągnięcia są wspólne. Będę nadal was wspierać i pomagać – mówiła dyrektor Krystyna Szarowska, która prowadziła placówkę od 1991 roku.

Uroczyście pożegnano także ósmoklasistów, którzy zaprezentowali się wszystkim tańcząc poloneza oraz ślubując, że swoją dalszą pracą i nauką będą rozsławiać imię szkoły.

Żegnając się z uczniami i życząc im wspaniałych wakacji, wójt poinformował także o tym,że rozstrzygnięto właśnie przetarg na budowę nowego boiska przy szkole w Siedlcach i wszystko na to wskazuje, że będzie ono gotowe jeszcze w tym roku.

Wyjątkowy nastrój pożegnań  panował także w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim, gdzie żegnano dyrektor Elżbietę Młynek.

– Szczególną troską otaczała Pani najmłodszych uczniów, zapewniając im przyjazne warunki do nauki i zabawy. Dbałość o nowoczesne wyposażenie klas lekcyjnych oraz zaplecza szkoły, pięknie zagospodarowana przestrzeń wokół obiektu, lekcje w plenerze – „Zielona klasa”, wszystko to w trosce o dobro wspólne jakim jest szkoła- mówił na uroczystym apelu wójt Tadeusz Kielan. – Kierowana przez Panią placówka dzięki aktywności nauczycieli i uczniów zdobyła liczne certyfikaty, jak np. ”Szkoła z klasą”, „Szkoła przyjazna dla sześciolatka”, „Szkoła promująca zdrowie”. Dziękuję za pracę i zaangażowanie.

– Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie zgromadziliśmy się tutaj. Dziękuję gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom  za aktywność i osiągnięcia. Nigdy nie zapomnę tych ostatnich  10 lat. Będę was odwiedzać, bo wszyscy uczniowie tej szkoły to jak moje dzieci –mówiła dyrektor Elżbieta Młynek.

Na uroczystym apelu pożegnano ósmoklasistów wręczając im świadectwa i życząc wielu sukcesów na nowym etapie życia. Wyróżniono także bardzo wielu uczniów za osiągnięcia w nauce i świadectwa z czerwonym paskiem. Nagrodzono także osoby, które w kończącym się roku szkolnym nie opuściły ano jednego dnia nauki. Takich osób było aż piętnaście.

We wszystkich gminnych Szkołach Podstawowych naukę ukończyło dziś 852 uczniów.

– Życzę Wam bardzo udanych wakacji! Zwiedzajcie Polskę, świat, poznawajcie nowych ludzi! Dbajcie przy tym o bezpieczeństwo! Czekamy na was we wrześniu – mówił wójt Tadeusz Kielan, który do szkół które odwiedził  przywiózł także słodycze.

(SR)

Szkoła Podstawowa w Siedlcach