Od września nowa linia autobusowa

Rada Gminy Lubin wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Gminą Polkowice w sprawie  uruchomienia nowej, bezpłatnej linii komunikacji  autobusowej na trasie Polkowice- Szklary Górne Cmentarz.  W tym roku na sfinansowanie tej linii Gmina Lubin przeznaczy prawie 16 tysięcy złotych.

Na ten temat rozmawiali jeszcze w lipcu szefowie Gminy Lubin i Polkowic. Rada Gminy Lubin wyraziła już zgodę na podpisanie stosownego porozumienia, w przyszłym tygodniu zrobią to radni z Gminy Polkowice. Wtedy nastąpi oficjalne podpisanie porozumienia i gotowy będzie rozkład jazdy. Już teraz jednak wiadomo, że autobusy będą uruchomione od 1 września a trasa linii 3A organizowana przez Polkowice zostanie przedłużona. 3A to linia, która zaczyna się w Polkowicach na ulicy Młyńskiej, wiedzie przez miasto, Sobin, Nową Wieś Lubińską i Jędrzychów. Przekroczy ona granice gmin i będzie miała swój przystanek końcowy przy cmentarzu w Szklarach Górnych. Zgodnie z rozkładem jazdy dziennie będzie osiem takich kursów. Cała linia ma 23,6 km, przez Gminę Lubin będzie biegła na odcinku 1,6 km.

(SR)