Obierz kurs na języki obce. Przyjdź do biblioteki!

plakat-lerniNaukę aż pięciu języków obcych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oferują placówki Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. Bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów możliwy jest dzięki udziałowi biblioteki w projekcie „Kurs na języki obce”.

Dostęp do multimedialnej platformy https://lerni.us/, na której są kursy można uzyskać w bibliotece. Na platformie uczestnicy będą mieć dostęp do filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy.

Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową, czyli całkowite zanurzenie w języku, dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki. Do korzystania z kursów wystarczą: komputer, tablet lub smartfon oraz dostęp do Internetu. Do uczestnika należy decyzja, gdzie chce się uczyć, w bibliotece czy w domu.

Z propozycji biblioteki mogą skorzystać dzieci (od 10 roku życia) i młodzież uczące się języka obcego w szkole, a także osoby dorosłe, które chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym.

Bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów dotyczy 60 % materiałów przeznaczonych do samodzielnej nauki. Pozostałe moduły można indywidualnie dokupić (opłata miesięczna wynosi 29 złotych).

Projekt „Kurs na języki obce” to nowy program firmy Funmedia realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki niemu biblioteki publiczne z całej Polski mogą oferować naukę języków obcych.

Zapraszamy do gminnych bibliotek!